Yunanistan`daki Politik Tutsaklar için, Berlin`de Dayanışma Eylemleri Gerçekleştirilecek!

BERLiN – 18 Mart 2020’de Sürgünde yaşamakta olan 11 devrimci (Harika Kızılkaya, Hazal Seçer, Ali Ercan Gökoğlu, Sadi Naci Özpolat, Sinan Oktay Özen, Halil Demir, Burak Ağarmış, Anıl Sayar, Sinan Cam, İsmail Zat, Hasan Kaya) Yunan devletinince Atina`da tutuklandı.

Politik Tutsaklar bir buçuk yıl hapis yattıktan sonra yargılama 19 Temmuz 2021’de sona erdi.

Atina Yüksek Ceza Mahkemesi, savunma hakkını ve adil yargılanma hakkını, kendi hukukunu ve evrensel hukuk ilkelerini açıkça ihlal eden siyasi bir karar verdi. 11 Politik tutsak toplam 333 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu karar, Türk devletinin ve AB-ABD`nin çıkarları doğrultusunda alınmıştır. Avrupa ülkelerinde de “terörle mücadele yasaları” çıkar ilişkilerine uygun oluşturulmuş ve uygulanmaktadır.

Yunan devletinin verdiği haksız ve hukuksuz kararı protesto etmek, tutsak devrimcilerle dayanışmak için Berlin`de Yunan konsolosluğu önünde bir protesto mitingi gerçekleştirilecek ve Dava süreci ve mücadele görevleri konulu birde Sempozyum düzenlenecek.
Anti-Emperyalist Mücadele Komitesi tarafından düzenlenen etkinliği, – Tüm Siyasi Tutsaklar İçin Özgürlük Ağı Berlin – Netzwerk Freiheit für alle politischen Gefangenen Berlin– tarafından destekleniyor.

Yunanistan`da tutsak olan 11 devrimci için Berlin`de dayanışma eylemlerinin tarih ve adresleri ;

Freitag, 28.01.2022 13:00 Uhr Kundgebung vor der Griechischen Botschaft
(Kurfürstendamm 185, 10707 Berlin)
Samstag, 29.01.2022 14:00 Uhr Podiumsdiskussion im Zielona Gora
(Grünberger Str. 73, 10245 Berlin-Friedrichshain)


112 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir