BAŞSAĞLIĞI : UFUK BEKTAŞ KARAKAYA`YI KAYBETTİK!

Ufuk Bektaş Karakaya

KÖLN- Uzun süredir yakalandığı kanser hastalığıyla mücadele eden UFUK BEKTAŞ KARAKAYA yoldaşımız yaşama veda etti. Türkiyede devrimci mücadele içerisinde aktif yer alan, 12 Eylül sürecinde uzun yıllar tutsaklık yaşayan ve 1988de Kirsehir Hapishanesinden tünel kazarak 18 devrimciyle birlikte firar eden Ufuk Bektaş Karakaya, hapishaneden kaçtıktan sonra 1989 da Almanyaya gelmiş ve Sürgün yaşamını yine mücadele içinde geçirmiştir.Uzun yollar Köln kentinde TÜDAY gibi demokratik kurümlarda faaliyetlere katılan Ufuk Bektaş Karakaya, ASM ( Avrupa Sürgünler Meclisi) Yürütme Kurulunda 2 dönem görev yapmış ve yapılan çalışmalara emek katmış bir yoldaşımızdı. 

Yine Sürgün yaşama içerisinde yayımladığı " Bitmeyen Sürgün" ve " Benim adım Dilaver" isimli kitap çalışmalarıyla üretme ve devrimci mücadele içinde kendisinde oluşan tecrübeleri gelecek kuşaklara aktarma gayreti içinde olan biriydi. "Ölüm bizim için degil" , diyen ve Hastanede tedavi sürecinde son aylarda dost yoldaş ve devrimci kurum temsilcilerinin sıkça ziyaret ettiği Ufuk Bektaş Karakaya, İnsan ilişkilerinde sıcak, mütevazı ve paylaşımcı özellikleriye, tanıdığı tüm kesimlerin kalblerine giren Ufuk Bektaş Karakayanın yaşamını kaybetmesi bir çok devrimci, demokrat kesimi üzmüştür.
Avrupa Sürgünler Meclisi olarak, UFUK BEKTAŞ KARAKAYA yoldaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsüyle, ailesinin, tüm dost ve yoldaşlarının acılarını paylaşıyor ve Bas sağlığı diliyoruz.


UFUK BEKTAŞ KARAKAYA UNUTULMAYACAK, MÜCADELEMİZDE YAŞAYACAKTIR!
Avrupa Sürgünler Meclisi – Yürütme Kurulu
05 Şubat 2022


Cenaze islemleri ve uğurlama töreni hakkında duyuru daha sonra yapılacaktır.


123 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir