Yayın İlkelerimiz

1-Avrupa sürgünleri Sitesi,Avrupa’da yaşayan  sürgünlerin sesidir. Sürgünlerin sorunlarını yansıtan, dile getiren  haklarını arama ve birlikte mücadele etme  yolunda sürgünler arası dayanışma ağı oluşturmaya çalışan  demokratik bir  sitedir.

Bu site, Avrupa Sürgünler Meclisi’nin kararıyla yayına başlamıştır, işleyişi ve yayınlanışından Avrupa Sürgünler Meclisi sorumludur.
2– Avrupada sürgünde bulunanların ,ülkelerine özgürce dönebilmesi için; hukuksal,siyasal ve sosyal  bir iklimin olusturulmasi doğrultusunda  tüm engellerin kaldırılmasi için hak ve adalet  mücadelesi yürütür.

Dil, din,ırk,milliyet, yaş  ve cinsiyet ayrımcılığına karsı çıkar; toplum vicdanında adalet duygusunun geliştirilmesi mücadelesini sürdürür.

Türkiye`de  sürdürülen demokrasi  ve özgürlükler  mücadelesine  destek olur ve katkıda bulunur.
3-Farklı  düsünce ve görüşler zenginliğimizdir, insan haklari ihlaleri ve dil,din, milliyet, etnik köken,cinsel ayrımcılık, olmamak kaydıyla, çok sesliliğe önem verilir.Bu site, siyasi, ideolojik görüşlerin çatışma alanı değildir.
Yazarlar, karşılıklı saygı ve sevgi temelinde görüşlerini ifade ederler.
Eleştiriler, kişisel saldırıya ve hakarete dönüşemez.
4-Avrupa sürgünleri adresinde tanıtımı yapılan ve bağlantısı verilen hiç bir sitenin içeriğinden Avrupasurgunleri.com sorumlu tutulamaz. Sitelerin içeriklerinden sitelerin sahipleri sorumludur.Sitede yayınlanan veya baglantısı sağlanan Yazarlarin;Yazıların hukuki ve düşünsel sorumluğu yazarına aittir.
5-Okurlarin  tehdit, küfür, kaba dil, propaganda, karalama, şantaj vb. ibareler içeren yorum ve yazılarını yayınlamaz.

Hepimizin birleştiği demokratik evrensel  değerler, yayın ilkelerimizi oluşturur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir