Viyana’da Nazım Hikmet Tiyatro Atölyesi Açıldı

viyanada_nazim_hikmet_tiyatro_atolyesi_acildi_h88841

Avusturya Viyana Kültürlerarası Nazım Hikmet Derneği, Amerlinghaus Kültür Merkezinde toplanarak Nazım Hikmet Sanat Akademisi’nin çalışmalarına başladı. Dernek üyeleri bir tanıtım gecesi düzenleyerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dernek Başkanı  Nazmi Ateş amaçlarının; tiyatro, müzik, resim, edebiyat, görsel sanatlar, Almanca, İngilizce dil kursları ve fotoğraf sanatı, modern dans, okuma kulübü gibi bilimsel çalışmalar yapmak, aynı zamanda Nazım Hikmet’in eserlerini Viyana’da daha geniş kitlelere ulaştırmak olduğunu söyledi. Tiyatro atölyeleri çalışmalarına Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi sanatçılarının destek verdiğini ifade eden Nazmi Ateş “Türkiye’den bir çok tanınmış tiyatro ve sinema sanatçısı her ay Viyana’ya gelerek eğitim verecekler”dedi. Ateş, önümüzdeki yıl Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ni Viyana’da kuracaklarını sözlerine ekledi.

Yüze yakın vatandaşımızın katıldığı tanıtım gecesinde konuşan eğitimci Demet Kavuk Hooly derneklerine üye olunarak destek verilmesini istedi. Holly “İl işimiz Almanca kursu olacak. Paralelinde tiyatro okulumuz ders başı yapacak. Tiyatro çalışmalarımıza her kesimden vatandaşımız katılabilecek.  Mimik, drama aksiyon gibi derslerle başlangıç yapacağız” dedi.

1795 kez okundu.

Check Also

Başı dik olan savaşçılar ölmez! Sarkis Hatspanian da ölmeyecektir!

  Bir zulüm tarihinin yarattığı bir kanlı kimlik; “ulus” adıyla üretilen yapay bir toplum için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir