Sürgünde bir yürek daha sustu, Hüseyin Narlı hayatını kaybetti

Türkiye sol siyasal hareketinin önemli isimlerinden TSiP, TKP(B), YKK`da yöneticilik düzeyinde görevler üslenen TV10 ve CAN TV kurucularından, programcı ve yorumcu Gazeteci Hüseyin Narlı (Ökkeş Ünlübayır) dün akşam hayatını kaybetti. Narlı, üç yıldır kanser tedavisi görüyordu. 

Sürgünde yaşamını sürdüren Hüseyin Narlı ( Ökkeş Ünlübayır) 1955 Pazarcık Çığlı köyünde dünyaya gelmişti. 12 Eylül askeri faşist cuntası sonrası ülkesini terketmek zorunda kalan Narlı, Suriyeye geçen ve Filistin halkının mücadelesiyle dayanışma içinde olan birisiydi. 1983 yılında Parise gelen Narlı, yaşam boyunca aktif ve üretken bir siyasi yaşam sürdürdü.

9 Ocak 2022 tarihinde yaşamını kaybederek aramızdan ayrılan Hüseyin NARLI`yı sonsuzluğa uğurlama töreni 13 Ocak Perşembe günü saat 10.00 da Dortmund Alevi Kültür Merkezinde ( Kornebachstrasse 49, 44143 Dortmund ) yapılacak ve saat 13.00 de Bochum – Hauptfriedhof ( İmmanuel-Kant-Str 52 44803 BOCHUM) da toprağa verilecektir.

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM), Hüseyin Narlı`nın ailesi, dostları ve yoldaşlarına baş sağlığı diler.


86 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir