Pro Asyl Yöneticisi Günter Burkhardt’ın, Türkiye Avrupa arasındaki Mülteci Anlaşması’na ilişkin 23 Mart’ta Tageszeitung’a yaptığı açıklama:

asyl

“EU ve Türkiye arasında ‘Mülteci Krizi Çözümü’ için yapılan bu anlaşma açık bir hukuk ihlalidir. İnsanlığın korunma arayışının, hukuk devleti olmaktan hızla uzaklaşan bir devletten uzaklaştırılmasıdır.
Türkiye geçici olarak barındırdığı -olağanüstü bir başarıyla- 3 milyona yakın mülteci için ekonomik yardım talep etmiştir. Bu ülkede Cenevre Sözleşmeleri’nin şart koştuğu İltica Yasaları yoktur. Türkiye; Avrupa İnsan Hakları ve Mülteci Hakları’yla uzaktan yakından ilgisi olabilecek 3.bir devlet değildir: ne kağıt üzerinde, ne de gerçekte”!

neues deutschland: PRO ASYL-Geschäftsführer Burkhardt: Abkommen EU-Türkei bricht europäisches und internationales Recht

NewsAktuell/Ots via Yahoo Nachrichten23.Mär. 01.00

Berlin (ots) – Nach Meinung des Geschäftsführers von PRO ASYL, Günter Burkhardt, bricht das Abkommen zwischen EU und Türkei zur “Lösung der Flüchtlingskrise” europäisches und internationales Recht. Das betonte Burkhardt in einem Gastbeitrag für die in Berlin erscheinende Tageszeitung “neues Deutschland” (Wochenendausgabe). …

 

69 kez okundu.

Check Also

53 yıllık Sürgün Doğan Özgüden’in Sürgün Yazıları adlı kitaplarının 7. cildi de yayımlandı

11 Mayıs 2024… Bugün, Doğan Özgüden ve İnci Tuğsavul’un yarım yüzyılı çoktan aşan sürgünlerinin başlangıcının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir