NAV-DEM CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM GENELGESİ

selahattin-demirtas

 

 

 

NAV-DEM olarak üyemiz olan tüm Demokratik Kürt toplum merkezlerine ve üyelerimize ,halkımıza ve dostlarımıza  çağrımız, Bizler Almanya’da biraraya gelerek Kürt, Türk, Laz, Cerkez, Ermeni, Asuri, Alevi, Ezidi, samimi Müslüman , Hırıstıyan ve sosyalistler olarak oluşturduüumuz platform çalışmalarımızı daha sistematik olarak yürütmeliyiz.

 

Bunun icin  seçime (31 Temmuz 3 Ağustos) kadar çalışmalarımızı kordineli ve sistematik yürüterek oy kulanmayan tek bir insanımız kalmamalı seçimlerde sandıkları koruyarak sandık Gözlemcilerini oluşturarak 500 sandıktan gözlemcimizin olmadığı sandık kalmamalıdır. Bunu  için Tüm toplum merkezlerimiz aşağıdaki hususlara dikat etmelidir.

 

1-       Tüm bileşenlerimiz yerellerde komiteler oluşturarark dışımızdaki kesimlerden Halkların ve değişimin adayı Sayın Selahattin Demirtaş’a oylarını  vermeleri için  çalışmalı farklı kesimleri ziyaret etmeli ve bilgilendirme toplantıları yapmalıdırlar

2-       Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurtdışında yaşayan ve T.C kimlik numarası bulunan herkes SEÇMEN SORGULAMA Bölümüne internet üzeri

http://www.ysk.gov.tr/ysk/YurtDisiSeçmenSorgu.html    linkine girerek  T.C Kimlik numarası, Cilt no, Aile sıra no bilgileri verildiğinde seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığını öğrenebilir.

3-       Seçmenler  oylarını randevu ile kullanacaklar.  Almanyada 7 Merkezde kurulacak 500 sandıktan hangi merkezde ve hangi sandıkta oy kullanacağınızı randevu ile belirlemelisiniz.

4-       Randevular 21 Temmuz’da TSİ 08.00’den itibaren, 24 Temmuz saat 17.00 kadar bu işlemler yapılacaktır. YSK’nın internet sayfasındaki özel bölümde, SEÇMEN Oy Verme Günü Bölümünde randevuyu alınmalıdır.

5-       Randevuyu Kansolosluklara telefon açarak değiştirebilirsiniz.

6-       Randevuya gitmeyen seçmenler ancak gümrük kapılarınnda oy kullanabilirler.

7-       Yine izine gidecek TC vatandaşı olan yurtseverlerimize  ve dostlarımıza çağrımız 26 Temmuz ile 10 Ağustos tarihleri arasında gümrük kapılarında oylarını kullanmalarıdırlar.

8-       Almanyadaki Seçmenler cumurbaşkanlığı seçimi icçn  31 Temmuz 3 Agustos tarihleri arasında oy kulanacaklar.

9-       Uzak şehirlerde  ki  seçmenlerin sandıklara gidip oy kullanmaları teşfik etmek için komisyonlar ve toplum merkezleri ulaşımı kolaylaştırıcı organizasyonlar yapmalıdırlar. Örneğin arabasıyla gideceklerin yanına başkalarını almaları v.b

 

10-   Her sandıkta her parti adına 1 (bir) müşahit görevlendirilebilecektir. Seçimlerde müşahit bulundurma hakkı olan partiler olarak BDP ve HDP birer müşahit gösterebilecektir.

11-   Kullacağımız oylarımızın kontrolu ve güvenliği için tüm sandıklarda Müşait(Gözlemci) olmak oy kulanmak kadar önemli ve zorunlu olmaktadır. Bunu yapabilicek olanların en yakındaki  toplum merkezimize müracaat etmesi önemli olmaktadır. Seçimler (Oy kullanma) 4 gün süreceğinden gözlemci olacak arkadaşlar bir günmü yada daha fazla gözlemci olacağını tarihi ile net söylemelidir.

12-   Tüm Listeler NAV-DEM’è ulaşmalı oradan, bu listeler HDP Merkezine gönderilecek.

13-   Müşahit kartlarının dağıtımı HDP Genel Merkez üzerinden temsilciliklere ve oradan da derneklere ulaştırılacaktır. Bazı kentlerde seçim sürecinin 1 günden fazla olması sebebiyle müşahitlik görev dağılımının buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

14-   Seçim çalışmalarında ve oy verme sürecinde seçmenlerin karşılaşabilecekleri sorunların çözülmesi ve kamuoyuyla anında paylaşılabilmesi için her sandık bölgesinde kriz masalarının kurulması başlıca ihtiyaçlardan birisidir. Secim Komisyonu bu konuda ilgili şehirdeki  Demokratik Kürt Toplum merkezi, ABDEM ve Güç Birliği bileşenleri ile sorumludur.

 

 

Almanyada Sandıkların Kurulacağı 7 Merkez (Oy kullanılacak yerler)

–          BERLİN’de (Berlin Başkonsolosluğumuzun görev bölgesindeki seçmenler için Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda)

–          HANNOVER’de (Hamburg ve Hannover Başkonsoloslukları görev bölgesindeki seçmenler için Hannover Fuar Merkezi’nde)

–          DÜSSELDORF’ta (Düsseldorf ve Köln Başkonsolosluklarımızın görev bölgesindeki seçmenler için Düsseldorf ISS Dome Salonu’nda)

–          ESSEN’de (Essen ve Münster Başkonsolosluklarımızın görev bölgesindeki seçmenler için Essen Fuar Merkezi’nde)

–          FRANKFURT’da (Frankfurt ve Mainz Başkonsolosluklarımızın görev bölgesindeki seçmenler için Frankfurt’ta Fraport Arena Spor Salonu’nda)

–          MÜNİH’te (Münih ve Nürnberg Başkonsolosluklarımızın görev bölgesindeki seçmenler için Münih Fuar Merkezi’nde)

–          KARLSRUHE’de (Stuttgart ve Karlsruhe Başkonsolosluklarımızın görev bölgesindeki seçmenler için Karlsruhe Fuar Merkezi’nde)

–           

NAV-DEM Yönetimi

Düsseldorf 15 Temmuz 2014

 

567 kez okundu.

Check Also

ASM Yürütme Kurulu 9. Toplantısı Gerçekleşti

Dünyada emperyalistler arası savaş ve işgallerin sürdüğü, silahlanmaya yönelik askeri bütçelerin artırıldığı, 16-18 Şubat tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir