Avrupa metropollerinde Demirtas’a destek mitingleri


Avrupa Kürt Demokratik Kongresi (KCD-E), HDP Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş’a destek için Avrupa’da yapılacak olan mitinglere güçlü katılım çağrısında bulundu.

HDP adayı Selahattin Demirtaş’ın Avrupa’daki seçim mitinglerine güçlü katılım çağrısı yapılan açıklamada, “Mitinglerin yapılacağı ülkelerdeki tüm Kürdistanlılar, kendi adaylarına destek ve dayanışmalarını en yüksek düzeyde ve güçlü bir katılımla göstermelidir” dendi.

17 Temmuz’da İsviçre (Basel),
18 Temmuz’da Fransa (Paris),
19 Temmuz’da Almanya (Köln) ve
20 Temmuz’da İngiltere (Londra)’da

yapılacak miting hazırlıklarının tamamlandığı belirtilen açıklamada;

“Avrupa’daki seçim mitingleri Rojava Devrimi’nin yıldönümüne denk gelmektedir. Bu amaçla mitingler aynı zamanda Rojava Devrim kutlaması ve Kobane direnişini selamlama niteliğinde olacaktır” denildi.

Bu nedenle mitinglere katılımın en yüksek düzeyde ve büyük bir coşku içinde gerçekleşmesi çağrısı yapıldı.

KCD-E Açıklamasında, Avrupa’daki Kürdistanlılar ve Türkiyelilere de çağrı yapılarak, cumhurbaşkanlığı seçiminin demokrasi mücadelesi bakımından arzettiği önem vurgulandı.

Açıklamada, her şehirde seçim komiteleri oluşturularak, bu komitelerin seçim çalışmalarını örgütlü bir şekilde yürütmeleri gereğine işaret edildi.

KCD-E açıklamasında oy kullanma hakkına sahip herkesin mutlaka oy kullanması gerektiği belirtilirken, halkların adayı Demirtaş’a verilecek oyların demokrasi cephesini büyüteceği belirtildi. (ANF)demirta___837273301

INFO-TURK

522 kez okundu.

Check Also

“Sürgün ve Kadınlar” – Engin Erkiner

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) Yürütme ve Yayın Kurulu üyelerimizden Engin Erkiner tarafından “Sürgün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir