İKİ YENİ KİTAP YAYINLANDI: SÜRGÜN YAZILARI

screen-shot-2019-06-20-at-08-49-18

İKİ YENİ KİTAP YAYINLANDI: SÜRGÜN YAZILARI

Yaşam ve mücadele arkadaşım İnci Tuğsavul’la birlikte 48 yıllık sürgünümüzün anılarını önceki yıllarda “Vatansız” Gazeteci adı altında iki cilt olarak yayınlanmıştık. 
1971 Darbesi’nden bu yana kendi imzamla ya da Demokratik Direniş Hareketi ve İnfo-Türk adına çeşitli dillerde gerçekleştirmiş olduğum yayınlar ise Brüksel’deki Belçika Kraliyet Kütüphanesi ve Amsterdam’daki Uluslararası Sosyal Tarih Enstitüsü’nde bulunduğu gibi, İnfo-Türk’ün Internet sitesinde de pdf olarak yer alıyor.
İki cilt olarak hazırlanan Sürgün Yazıları ise, sürgün yaşamımda çeşitli gazete, ajans bültenleri ve dergilerde yayınlanmış Türkçe yazılarımdan seçmeleri bir araya getiriyor.
Sürgün Yazıları’nın 600 sayfalık birinci cildinin ilk bölümü 1971-2016 yıllarında Ant, İnfo-Türk, Demokrat Türkiye, Özgür Bakış, Yazın, Barış/Aşiti ve Sürgün başta olmak üzere çeşitli yayın organlarındaki yazılarımdan ve benimle yapılmış olan söyleşilerden oluşuyor. Cildin ikinci bölümü daha önce yayınlanmış olan “Vatansız” Gazeteci kitabım üzerine yazıları içeriyor.
Sürgün Yazıları’nın 584 sayfalık ikinci cildi ise 2017-2019 yıllarında Artıgerçek internet sitesinde yayınlanmış olan daha güncel yazılarımdan oluşuyor.
Her iki kitabı da Türkiye’de yayınlatma girişimlerimiz şimdilik maalesef sonuç vermedi.
Kitapları Belçika’da az sayıda İnfo-Türk yayını olarak bastırdık.
Ancak, tüm diğer yayınlarımız gibi, bu iki kitaba da okurlarımız aşağıdaki linkte bulunan kapakları üzerinde tıklayarak derhal ulaşıp okuyabilirler.

https://www.info-turk.be/documents-pdf.htm

Kitapların az sayıdaki basılı olanlarından edinmek isteyenler, aşağıdaki e-mail adresine başvurdukları takdirde gönderme koşulları hakkında kendilerine derhal bilgi iletilecektir.

editor@info-turk.be

İyi okumalar dileğiyle…

Doğan Özgüden

İnci Tuğsavul

102 kez okundu.

Check Also

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe One of the demonstrations held in front of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir