Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) 7. Olağan Kongresine DAVET!

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) 7. Olağan Kongresini 16 Mart 2024 tarihinde Mannheim`de gerçekleştirecektir.
2012 yılında Köln kentinde kuruluşunu gerçekleştiren Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ), Sürgünlerin mücadelesinde, hak arayışında demokratik bir mücadele mevzisidir.

7. Kongresini gerçekleştirecek ASM`nin Yürütme Kurulu, ASM meclis üyelerini, katkı, destek ve dayanışmalarıyla çalışmaları güçlendiren tüm dostlarını, devrimci, demokrat kurumları gerçekleşecek 7. Kongreye davet ediyor.

Haksız Savaşların, işgal ve ilhakların sürdüğü, sömürü ve baskıların giderek artma trendi gösterdiği süreçte; ülkelerini, terk etmek zorunda kalanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sürgünlüğe yol açan, savaş, politik baskı, ekonomik zorluklarlardan kaynaklı  göç eden sürgünlük yaşayanlar içinde güvenli yaşam hakkı bir insan hakkıdır.

Zor koşullar yaşayan politik mülteciler, sürgünler bin bir zorlukla ulaştıkları avrupa ülkelerinde de İnterpol tutuklamalarına, zorla geri iadelere, mülteci kamplarında baskılara maruz kalmakta ve  ölümle sonuçlanan hadiseler yaşanmaktadır.
Türkiye`de siyasi iktidarın muhaliflere yönelik tekçi ve baskıcı politikaları artan şekilde sürmektedir. Tutuklama, gözaltı ve  devlet baskısından son süreçte kaçmak ve ülkeyi terketmek zorunda kalanların, Sürgünlerin arttığı bir süreçte toplanacak olan ASM 7. Kongresi;  Sürgünler arası dayanışma ve örgütlü demokratik mücadeleyi sürdürme ve büyütmeye dönük bir çaba içinde olacaktır.
ASM Yürütme Kurulu bu çabaya katkı vermek, destek olmak isteyen tüm kesimlere açık bir yapı olarak;  7. Kongresine her milliyetten sürgünleri ve dostlarını davet ediyor.

127 kez okundu.

Check Also

53 yıllık Sürgün Doğan Özgüden’in Sürgün Yazıları adlı kitaplarının 7. cildi de yayımlandı

11 Mayıs 2024… Bugün, Doğan Özgüden ve İnci Tuğsavul’un yarım yüzyılı çoktan aşan sürgünlerinin başlangıcının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir