Ufuk Bektaş Karakaya, sonsuzluğa uğurlanan bir Sürgün olarak köyüne döndü

Ufuk Bektaş Karakaya, bugün vasiyeti üzerine doğduğu Malatya-Kuluncaka uğurlandı. Alevi Birlikleri Federasyonunun Kölndeki salonunda yapılan uğurlama töreni, Türkiyeden gelen yakınlarının yanı sıra, demoktatik kurum ve kuruluşlarla birlikte devrimci demokrat kamuoyunun yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Arkadaşları Ufukun Türkiyedeki ve sürgünlük dönemindeki devrimci mücadelesini anlattılar.

Tüm anlatımlarda Onun siyasi kararlılığı ve sosyalizme olan inancı, mütevazılığı ve en zor durumlarda bile sergilediği iyimserliği ifade edildi. Aynı şekilde Ufukun belli bir siyasi grup yaklaşımından çok tüm siyasi devrimci demokrat çevrelerle olan yakın dayanışmacı tavrına vurgu yapıldı.

AGiF (Almanya Göçmeni işçiler Federasyonu), TUDAY (Menschenrechtsverein Türkei Deutschland e.V) ve ASM (Avrupa Sürgünler Meclisi) gibi kurumların temsilcilerinin konuşmalarından sonra, onu tanıyan ve seven arkadaşlarından söz alanlar, Ufuk`u ve onun mücadelesini dile getirdiler.

Avrupa Sürgünler Meclisi adına yapılan konuşmada da, ailesine, yakınlarına ve tüm dostlarına en içten başsağlığı dilekleri iletilip, acılarına ortaklık duyguları paylaşıldı.

O`nun yaşamının sürgünlüğe evrildiği süreçte 2 dönem ASM ( Avrupa Sürgünler Meclisi) Yürütme Kurulunda görev alan ve yapılan çalışmalara emek katan bir yoldaşımız olduğunu paylaştık.

Değerli arkadaşımız UFUK BEKTAŞ KARAKAYA, mücadele insanlarının önünde duyulan büyük saygı ile sonsuzluğa uğurlandı.


413 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir