Tutuklu gazeteci ve milletvekillerinin resimleriyle pul basıldı

thumbnail_pullar

Almanya’da Hamburg merkezli Avrupa Postası tarafından cezaevlerinde tutuklu gazeteciler, milletvekilleri ve insan hakları savunucuları ile dayanışmak amacıyla pul basıldı. 21 Ocak günü basımı biten dayanışma içerikli pul kolleksiyonunun ilk etapta 5,000 adet bastırıldığı ve geçen hafta sonu hepsinin tükendiği açıklandı.

Aralarında sembolik olarak Selahattin Demirtaş, Figen yüksekdağ, Enis Berberoğlu, Osman Kavala, Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Ahmet Altan ve serbest bırakılan Deniz Yücel’in fotoğraflarının yer aldığı gazeteciler, insan hakları savunucuları ve vekillerle dayanışmak amacıyla Avrupa Postası tarafından bastırılan pullara yoğun ilgi oldu.

Almanya’nın her tarafından resmi olarak gönderilmesi mümkün olan pul koleksiyonu, Türkiye cezaevlerindeki tutuklularla dayanışmayı amaçlayor.
Projenin mimarı Avrupa Postası Genel yayın Yönetmeni Adil Yiğit, Alman Sınırsız Gazeteciler Örgütü (RSF), Die Tageszeitun (TAZ), Alman Gazeteciler Birliği (DJV), Alevi dernekleri, Halkevleri ve çeşitli kitle derneklerinini sipariş vererek projeye destek verdiklerini söyledi. Yiğit, şu ana kadar Hamburg, Köln, Hannover, Berlin, Frankfurt, Darmstadt, Heppenheim, Bielefeld ve Kiel şehirlerinden yoğun ilgi olduğunu söyledi.

————————————————————————

Almanya’da Hamburg merkezli Avrupa Postası tarafından cezaevlerinde tutuklu gazeteciler, vekiller ve insan hakları savunucuları ile dayanışmak amacıyla, tutukluların isim ve resimlerinin basılı olduğu ve ilk etapta 5.000 adet bastırılan Alman Posta Dairesi mühürlü pullara, yoğun ilgi gösterildi.

Tutuklu gazeteci ve milletvekillerin resimleriyle pul basıldı

Almanya’da Hamburg merkezli Avrupa Postası tarafından cezaevlerinde tutuklu gazeteciler, vekiller ve insan hakları savunucuları ile dayanışmak amacıyla, tutukluların isim ve resimlerinin basılı olduğu ve ilk etapta 5.000 adet bastırılan Alman Posta Dairesi mühürlü pullara, yoğun ilgi gösterildi.

Aralarında tutuklu gazetecilerden Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Ahmet Altan, TBMM üyesi vekillerden Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Enis Berberoğlu ve insan hakları savunucusu Osman Kavala’nın isim ve resimlerinin basılı olduğu, 0,90 cent değerindeki Alman Posta Dairesi mühürlü pullara, her kesimden yoğun ilgi dikkat çekti.

21 Ocak günü basımı biten dayanışma içerikli pul kolleksiyonunun ilk etapta 5,000 adet bastırıldığı ve geçen hafta sonu hepsinin tükendiği açıklandı.

ALMANYA’DA İLK KEZ KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Pul kolleksiyonu düşüncesinin sahibi ve Avrupa Postası genel yayın yönetmeni Adil Yiğit, konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

“Almanya’nın her tarafından resmi olarak Türkiye’ye gönderilmesi mümkün olan pul kolleksiyonu ile cezaevlerinde keyfi olarak hükümetin siyasi rehinesi durumundaki tutsaklarla dayanışma amaçlanmaktadır. 

En son olarak gazeteci Deniz Yücel’in 16 Şubat tarihinde mahkeme tarafından “tutuklulk kararına devam” kararına rağmen, aynı gün aniden serbest bırakılması, Türkiye’de yargının ne kadar “bağımsız” olduğuna açık bir örnek teşkil etmektedir. Kamuoyuna yansıdığı üzere Almanya’ ile gizli yürütülen silah anlaşması karşılığında Deniz Yücel’in serbest bırakıldığı açığa çıktı. Tüm bunları da dikkate alarak önümüzde hafta yeniden 5.000 adet bastırmayı düşündüğümüz pul kolleksiyonu ile, cezaevlerine tutuklu gazeteciler, vekiller ve insan hakları savunucularının yalnız olmadıklarını, üzerinde kendi isim ve resimlerinin basılı olduğu pul ve tebrik kartları ile gündeme taşımak istedik. Başlattığımız projeye TÜDAY, Halkevleri, Alevi dernekleri ve tek tek bireylerin yanında, Sınırsız Gazeteciler Örgütü (RSF), Die Tageszeitung (TAZ), Alman Gazeteciler Birliği’de (DJV) sipariş vererek destek sundular.” 

Şu ana kadar Almanya’nın Hamburg, Köln, Hannover, Berlin, Frankfurt, Darmstadt, Heppenheim, Bielefeld, Oberamstadt ve Kiel şehirlerinden sipariş verildiği açıklandı.

Sipariş için ilişki adresi: info@avrupa-postasi.com

Veya Telefon numarası: 0152- 57855757

 

175 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir