T.C. Devleti gaspçılığına devam ediyor: 770 kişinin malvarlıklarına el konuldu

Screenshot_10

BERLİN – TC Resmi Gazete`sinde yayımlanan bir karara göre, çoğunluğu yurtdışında yaşamak zorunda bırakılan Sürgünlerden 770 kişinin malvarlıklarına el konulduğu duyuruldu. Daha önce de 7 Nisan 2021 tarihinde yine 377 kişi ve Kurumun mal varlığı dondurulmuştu.

Türk Devleti tarihinin önceli olarak Osmanlı`dan devr alınan ganimet kültürü TC`nin kuruluş sürecinde de devam etti ve günümüzde de devam ediyor.  Genetikleri aynı olan tekçi, ırkçı, mala, mülke çökme gibi yağmacı barbar zihniyetin hüküm sürdüğü faşişt sistemde bunlar yapılmaktadır.

Türk burjuvazisinin palazlanmasında Ermeni, Rum, Süryani gibi azınlıkların ve gayri müslümlerin mallarını resmen gaspettikleri sicillerinde mevcuttur.

TC. memurlarının aptallığı sonucu isimleri geçen kişilerin  mensup oldukları iddia edilen örgütleri yanlış yazılsa da; Resmi Gazete`diye bilinen RESMİ REZALET`de adları geçen  içişleri ve maliye den sorumlu olan, Süleyman  Soylu ve  Nureddin Nebati`nın tarihe gaspçı bakanlar olarak geçeceği  ve lanetlenmekten kurtulamayacakları aşikardır.

  • Resmi gazete linkinde teferruat mevcut:

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla toplam 770 kişinin malvarlıkları donduruldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla yayımlanan kararda yer alan isimler arasında eski HDP EŞ Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş’ın ismi de karar da yer alıyor. Listede Yüksel Koç, Ecevit Piroğlu, eski Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü ve eski Devrimci Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ataş da yer alıyor.

Listenin FETÖ/PYD bölümünde yurtdışına kaçan eski savcı Adil Öksüz, Adem Yavuz Arslan, Atalay Candelen, Cevheri Güven, Fikret Seçen, Osman Şimşek, Said Sefa, Sevgi Akarçeşme, Tarık Toros, Tuncay Opçin, Zekeriya Öz gibi isimler de bulunuyor. Listede Niagara isim bir vakıf da ‘FETÖ/PDY ile bağlantılı’ olduğu gerekçesiyle yer aldı.

454 kişinin ‘FETÖ/PDY’, 108 kişinin ‘PKK/KCK’, 119 kişinin ‘DEAŞ, Hizbullah, El Kaide’, 89 kişinin ise ‘DHKPC, MLKP, MKP, TKP/ML’ gibi örgütlere üye oldukları iddiasıyla malvarlıklarının dondurulduğuna dair liste de yer aldı.

Karar ve tam liste resmi gazete web sayfasında yayınlanan dosyanın 63.sayfasında bulunuyor:

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211224.pdf

 

89 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir