Paris`te Yılmaz Güney anması ve Sempozyum`a çağrı!

PARİS: Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) 9 Eylül 2023 Cumartesi günü Paris`te YILMAZ GÜNEYin şahsında Nazım Hikmet` den günümüze Sürgünde yitirdiklerimizi anacak.
Sürgünde yaşamını kaybeden, katledilen tüm ilerici, aydın, devrimci, sosyalist, komünistleri anmaya yönelik olarak ASM tarafından önce YILMAZ GÜNEY ve AHMET KAYA mezarları başında anılacak, ardından Saat 15.00 de SEMPOZYUM düzenlenecek.
Sempozyumda; 12 Eylül askeri faşist darbesi, Zindanlar süreci, direniş, zafer ve yenilgiler, 12 Eylülün faşist ruhunun bugünün Türkiye ve Türkiye Kürdistanında olan etkileri, Sürgünlerin avrupada sorunları, Yılmaz Güney`in devrimci sanat`da yeri ve günümüzde Halkın mücadelesinin durumuna dair konular, katılımcı konuklarla ele alınıp değerlendirilecek.

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) tüm Sürgünleri, her milliyetten emekçileri, bütün ilerici kesimleri; Paris`te her yıl düzenli olarak çeşitli devrimci, demokrat kurumlarca düzenlenen YILMAZ GÜNEY`in mezar anmasına katılmaya, ardından Alevi Kültür Merkezi ( AKM ) lokalinde saat 15.00 – 21.00 arası düzenlenecek SEMPOZYUM`da faşizme ve baskılara karşı ortak mücadele hattında buluşmaya, Sempozyumu izlemeye davet ediyor.

ASM Yürütme Kurulu

9 Ağustos 2023

313 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir