Nürnberg: “Boğaziçi Üniversitesinde direnen gençliğimize selam olsun!”

147841107_468304467525346_2489638359269349960_o-1140x570

Nürnberg Jakopsplatz da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Nürnberg`de faaliyet gösteren devrimci-demokrat  kurumların çağrısıyla gerçekleştirilen ve kitlesel katılımın olduğu  mitinge yerli alman devrimci örgütleri de destek verdi.

Mitingde, Kurumlar adına yapılan konuşmalarda; Türk devletinin ve iktidarın halka ve Üniversite öğrencilerine yönelik baskı politikları kınandı.

Demokratik- Özerk üniversite talebiyle kayyum rektör atamasına karşı Boğaziçi akademisyenlerinin ve Üniversite gençliğinin karşı koyuşu selamlandı.

“Her yer Boğaziçi her yer direniş!” Yaşasın Enternasyonal dayanışma, Faşizme karşı omuz omuza!”sloganlarının atıldığı mitinge içinde ASM`ninde olduğu

PARTİZAN, Mor-Kızıl Kolektif, AveG-KON, SKB, DİDF, SYKP, Halk Cephesi, Demokratik Kürt Toplum Merkezi, ATİF, BİR-KAR, FDJ, MLPD, Karawane ve DKP gibi  kurumlar yanında aydın ve demokrat kişiler katıldılar.

Yapılan konuşmalarda “Boğaziçi Üniversitesinde direnen gençliğimize selam olsun, Onların başeğmeyen tutumlarını ve karşı koyuşlarını içtenlikle destekliyoruz!” denildi.

Saat 14.00 de başlayan dayanışma gösterisi, saat 15.00 de Arbeiterbund ( İşçi Birliği) adlı devrimci kurumdan bir Alman devrimcinin akerdeonla 1 Mayıs marşını türkçe  söylemesine, kitlesel şekilde eşlik edilmesiyle eylem sonlandırıldı.

06-02-2021

34 kez okundu.

Check Also

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe One of the demonstrations held in front of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir