Linç Kültürü…

GetAttachment (1)GetAttachment
Demir Kaya
“Pozantı yolunu kapatan linç ekibi araçları durdurup kimliklere bakıyor. Kürtleri linç ediyorlar…”
Alçak unsurlar. Irkçılar, faşistler.Katiller!!!
İliklerinize işlemiş ırkçılık, kafatasçılık. Soysuz boduslar…
Kürtler, her hangi bir yerde kimlik kontrolü yapıp Türk olanları araçlardan indirse, yolda geçenleri yerlere yatırsa, ev ev girip Türksün diye tartaklasa veya kurşuna dizse iyi mi olur?
 İyi yapmamış olur değil mi?
Üniversitelerde, yurtlarda, kantinlerde  sırf Kürt ve solcu oldukları için şeriatçı ve sivil faşistler olarak polis koruması ve  eşliğinde kuşatırsınız, Karadeniz şehirlerinde,  batının şehirlerinde, Ege ve iç anadolunun birçok şehirlerinde  inşaat işçilerini, tarım işçilerini polis eşliğinde kuşatırsınız, çadırlarda, barakalarda kuşatır yakmaya çalışırsınız, linç etmeye çalışırsınız, evlerini ve işyerlerini kuşatırsınız, sokaklarda saldırırsınız kısacası hayatın her alanında saldırırsınız…
Peki o kadar ırkçılığınıza, hayvanlığınıza,  psikopatlığınıza rağmen, Kürt şehirlerinde Türk’tür diye veya Kürt değildir diye Kürtlerin böyle bir vahşetine rastladınız veya duydunuz mu?  O kadar saldırı, kışkırtma, caniliğinize rahmen Kürtler, solcular sizlere böyle bir yanıt verdi mi?
Dağlarını, ormanlarını, hayvanlarını, evlerini, kundaktaki bebeklerini, çocuklarını  vaşice yakıyorlar ve kurşunluyorlar… Kürtler Kendilerinden olmayanlara böyle davrandılar mı?
 Yok!!!
O halde biraz beyninizi çalıştırmanız gerekmiyor mu? İnsan olmanız gerekmiyormu? Kim kimi hangi geri duygularla kullanıyor, kontrgerillanın işini kim görüyor diye ve kimlere hizmet ediyor diye sorgulamanız gerekmiyor mu?….
Kürtler, devrimciler bugüne kadar sizlerin kullanıldığı bu tür şeyleri yapmamışlarsa bilmediklerinden değildir, beceremediklerinden,  yapamayacaklarından veya korktuklarından değildir. Amaçları, hedefleri, ilkeleri açısından yanlış gördükleri için bu yol ve yöntemlere başvurmazlar. Mücadelesine hizmet etmeyeceği için yapmazlar. Halk düşmanlarının yöntemi olduğu için yapmazlar. …
Kürtler öyle yaparsa milliyetçi, irkçı-şöven davranmış olur değil mi?
O zaman başkasının yapması istemeyeceğiniz yanlışları ve suç’u kendiniz de yapmamalısınız beyinsiz yaratıklar!…
Sınırda devlet günlerdir cenazeleri içeri sokmuyor, cenazeler bu sıcakta bekletiliyor, aileler perişan, görüşmeler, devreye girmeler sonuç vermiyor.
Gazi mahlesindeki örnekte olduğu gibi devletin özel hareket timi eve girip  yatağında yatan kızı16 kurşunla infaz ediyor ve üstelik 3 -4 gün cenazesini kaldırtmaya izin vermediler.
Ağrı’da yine özel hareket polisi gece bir evi basıp yatağında 3 insanı kurşunladı. Kürtler de aynı şeyi sizlere yapsa iyi mi eder?
 Şimdi pozantıda katledilen insanların cenazelerinin ilçeden çıkmasına bile izin vermiyorsunuz alçak soysuzlar.
Bu ne soysuzluk, bu ne kin, öfke, bu ne nefret. …
Milliyet düşmanlıkları, mezhep düşmanlıkları böyle körüklenir…
Genel kurmayı topyekün savaş ilan ediyor gibi bir pskolojik savaş yürütüyor. “Vatandaşlar teröre karşı mücadele için yoğun muracat ediyor” vb diyerek aslında gerici faşist, boş insanlara çağrıdan bulunuyor, koşun, gelin, yetişin, sıraya girin diye kampanya yürütüyor…
Cumhurbaşkanı ve piyonu Davutunoğlu HDP yöneticilerini açıktan tehdit ediyor, hedef gözteriyor tosuncuklarına, Recep sultan Endanozyada yine alevi mezhebini ve ateistleri hedef alıyor…
“Tek derdimiz var İslam, islam, islam” diye nara atıyor. ortam müsait olmadığı için “Tekbir” diye bağıramıyor. İşte IŞİD kafası burda . IŞİD in siyasi başlarından ve fiili örgütleyicisi!.
Efendileri son yıllarda bu uşaklarıyla ülkeyi adım adım Irak, Suriye, Libya gibi din, milliyet üzerine iç savaşa doğru hazırlıyorlar.
Bu karmursel sepetli kafaları da sokakta Kürt ve ilericilerin avına çıkıyor….. İlkin beyinsizleştir ve sonra koyun sürüsü gibi güt….
31.07.2015

317 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir