Kültür ve Sanat etkinliğinde; ASM adına konuşma gerçekleştirildi

NEUNKIRCHEN: Avusturya Türkiyeli İşçi Gençlik Federasyonu ( ATiGF) e bağlı İşçi Gençlik Kültür Merkezi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen, Kültür ve Sanat etkinliği 300 civarında kalabalık bir kitlenin katılımı ile coşkulu geçti.

Tüm devrim ve sosyalizm için ölümsüzleşenler anısına saygı duruşu ile başlayan etkinlikte; Erol Arslan okuduğu şiirlerle kitleden beğeni topladı ve alkışlandı.

Etkinlikte ATiGF başkanı ve Neunkirchen Vize Belediye Başkanı Johann Gansterer konuşmalar gerçekleştirdi.
Etkinliğe davet edilen ASM eş sözcüsü Mahmut Özkan, Sürgünlerin uğradığı baskı ve takibatları teşhir eden TC ile emperyalist devletlerin işbirliğine ve İnterpol tutuklamalarına dikkat çeken bir konuşma gerçekleştirdi.

İsveç’ten iade edilen, Mahmut Tat ve Sırbistanda tutuklu devrimci Ecevit Piroğlu nun durumuna dikkat çekti. 100 yıllık TC. tarihinin baskı, katliam, İşkence, İdamla dolu bir zulüm tarihi olduğuna vurgu yaptı.

Kültür ve Sanat etkinliğinde Sanatçı Pınar Aydınlar, Ozan Ali Asker, ZEN Erbane Grubu, Avusturyalı sanatçı Chris4er tarafından sanatsal ürünler sergilendi, şiirler okundu türküler ve klamlar söylendi.
Coşkulu geçen etkinlik kitlenin beğenisini topladı.

28 Ocak 2023


116 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir