İlerİcİ-Demokrat Neşet Çakmak Türk Devletİne İade edİldİ

Faşişt ve burjuva devletleri; sınıf çıkarlarına uygun ittifak halindeler . Yürürlükteki uluslar arası anlaşmaları , emekçilerin bedel ödeyerek elde ettiği kazanımları yok sayarak, çıkarlarına uygun keyfi uygulamaları yürürlüğe sokmakta hiç bir sakınca görmemektedirler. Avrupa’nın “ demokrasinin beşiği olduğu “. yalan balonunun patlamasını da umursamamaktadırlar.

İlerici-Demokrat Neşet Çakmak Türk Devletine iade edildi
İlerici-Demokrat Neşet Çakmak Türk Devletine iade edildi

Son olarak; Almanya’ya iltica eden ve bir süredir Almanya’da yaşayan ve iltica işlemlerinin sonuçlanması çabasında olan ; NEŞET ÇAKMAK : 07 03 2023 tarihinde  onlarca Alman polisi tarafından, gece yarısı saat üç civarında bulunduğu sığınmacı odasının kapısı kırılarak apar topar, ters kelepçe takılarak Stuttgart havaalanına getirilmiştir.  Kimsenin görmemesi sağlanarak karanlık bir koridordan geçirilerek İstanbul uçağına bir Alman polisiyle birlikte bindirilmiş ve baskıcı Türk Devletine teslim edilmiştir

Perde arkasında sürdürülen kirli pazarlıklarla Neşet e Geçici Türk pasaportu da çıkartılmış . Hazırlıklar sürerken Neşet’e hiç bir bildirim yapılmamıştır.

Sürdürülen bu kirli pazarlıklar sonucu Faşişt Devlete iade edilen ilerici – demokrat , devrimci ve Kömünistlerin görebileceği zararların , can kayıplarının birinci derece sorumlusu Alman Devleti / Alman Hükümetidir . Alman devleti gerici ve baskıcı çabalar içerisindedir . Avrupa Sürgünler Meclisi olarak ; NEŞET ÇAKMAK a yapılan haksız ve baskıcı uygulamayı şiddetle kınıyor . Devrimci – ilerici kamuoyunuda duyarlı olmaya çağırıyoruz .

Hiçbir devletin insanların yaşam hakkını tehlikeye sokmaya hakkı yoktur . Dünyada her insan istediği yerde yaşama hakkına sahip olmalıdır .

İlerici-Demokrat Neşet Çakmak Türk Devletine iade edildi
İlerici-Demokrat Neşet Çakmak Türk Devletine iade edildi

İlticacılar kirli pazarlıkların aracı yapılmamalı …!

Her insana insanca yaşam hakkı …!

Sürgünlere yönelik baskılara son…!

ASM
16 Mart 2023

232 kez okundu.

Check Also

Sürgünde Tutsak Piroğlu 100 gündür açlık grevinde

Sürgünde tutsak olan Ecevit Piroğlu, Sırbistan hükümetinin insan haklarını hiçe sayarak kendisini rehin tutmasını protesto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir