Hepimiz Şengalliyiz, Hepimiz Ezidi Kürdüz

 

6 Ağustos 2014

Şengal IŞİD’e Mezar Olacak!

Kobanê’de yenilgiye uğrayan emperyalist ve gerici güçlerin tetikçisi Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri, bu kez Ezidi Kürtlerinin çoğunlukta olduğu Şengal’i işgal etti.
Tüm işgal güçleri gibi IŞİD çeteleri de Şengal’i yakıp yıkıyor.
Kadınları kaçırarak rehin alıyor.
Ev ve sokak infazlarıyla Ezidi Kürtleri katlediliyor.
Şengal’den kitlesel ölüm haberleri gelmeye devam ediyor.
Bu saldırı, Soykırım saldırısıdır.
Kaçabilen on binlerce Şengalli, Sincar dağına sığındı. On binler açlık ve susuzlukla, ölümle yüz yüze.
Şengal’in savunmasından sorumlu olan Kürt Federe Devleti yönetimi, Barzani KDP’si ve Peşmerge güçleri, Ezidi Kürtlerini kaderleriyle baş başa bırakarak ağır bir hata ve sorumsuzluk örneği sergiledi. IŞİD işgalinden hemen önce KDP Peşmergeleri konvoylar halinde Şengal’i terk ederek işgali kolaylaştırdı. Fiilen işgalin destekçisi konumuna düştüler.
Buna karşın, Ezidi Kürtlerinin can güvenliğini sağlamak ve Şengal’in işgalci çetelerden temizlenmesi için YPG ve HPG’nin gerilla güçleri harekete geçti, seferber oldu. Şengal’de çetelerle gerilla güçleri arasında çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor.
Rojava devriminin kaderiyle Şengal’in kaderi özdeştir. Şengal’i sahip çıkmak, Rojava devrimini sahip çıkmaktır. Şengal ve Rojava kardeşlik köprüsüdür.
Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) olarak, Enternasyonal halk dayanışmasının görev ve sorumluluğunun bilinciyle “Hepimiz Şengalliyiz, Hepimiz Ezidi Kürdüz.” şiarıyla Şengal halkının, Ezidi Kürtlerinin yanındayız. Şengal halkıyla, Şengal direnişçileriyle dayanışma içindeyiz.
Yerlisi ve göçmeniyle Almanya işçi ve emekçileri, ezilenleri, ilerici, devrimci, sosyalist güçler, maddi ve manevi olarak Şengal halkını sahiplenme, Şengal’in işgalci çetelerden temizlenmesi savaşımına destek olma, enternasyonal halk dayanışması göreviyle yüz yüzedir.
IŞİD çetelerinin Şengal’de işlemeye devam ettiği insanlık suçuna itirazımızı sokaklarda, meydanlarda “Hepimiz Şengalliyiz, Hepimiz Ezidi Kürdüz.” şiarını bayraklaştırarak gösterelim. Şengal halkının, Şengal direnişinin omuzdaşı, yoldaşı olalım…
Şengal halkıyla dayanışma seferberliğine!..
Yüreklerimizi Şengal halkının yürekleriyle birleştirmeye!..

AGİF (Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu)

1185 kez okundu.

Check Also

Başsağlığı : İz bırakan gazeteci Celal Başlangıç unutulmayacak!

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) olarak sürgünde yaşamak zorunda bırakılan değerli ve saygın gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir