HAPİSHANE’DEN MEKTUP VAR!

10291127_10153049815329368_5105225448579370946_nDeğerli Dostlar,

20 Mayıs’ta Resmiye Vatansever tarafından gönderilen mektup bugün elime geçti.

“Seni ve tüm arkadaşlarımızı sıkıca kucaklıyor, çok iyi olmanızı diliyorum. Elbette böyle günlerde hiç de kolay değil iyi olmak. Yüzlerce insanımızı 21. yüzyıl koşullarında çalıştırırken katlettiler. Yine de en umutlu olması gerekenler bizleriz. Umudumuzu büyütmeye devam ediyoruz bu yüzden. Kaldığımız Sincan Hapishanesi, ülkedeki 3’lü tecrit uygulayan tek kadın hapishanesi. Buna rağmen tecrit bizi engelleyemiyor. Bu dayanışmamızın bir ürünü olan mesajımızı, hepinizle paylaşmayı yürekten istiyoruz. Bu paylaşımın gücümüze güç katacağına inanıyoruz!

Hepinize sevgiler selamlar! SERKEFTİN!

Resmiye Vatansever

Kadın Kapalı Hapishanesi F-3

Sincan-Ankara “

 

Merhabalar,

 

“Yüz karası değil kömür karası

   Böyle kazanılır ekmek parası”

 

Böyle demişti Orhan Veli madencileri anlatırken.

Yalnız kömür karası değil ölümlerin en karası da hak sayılıyor madencilere. Güneşe hasret kalıp ölüm pahasına çıkardığı kömürle ayakkabı kutularını dolduranlar, gemiciklerini yürütenler, kollarına milyon dolarlık saat takanlar, “kader” diyorlar.

Öyle ya, madenciliğin fitratında var ölüm. Bilmez mi yerin altına inenler; tabuttur, mezardır kara elmas diyarı. Hele bir de gazla ölürse; “ne de güzel öldüler” diyorlar, usulca uyur gibi!

HAYIR! Uyumak yasak bize. Dinlemek bu yalanları, kanmak bu yalanlara yasak! Karnımız tok, kulağımız tıkalı, vicdanımız doldu çoktan bu safsatalara. Bir halkın yüreği doldu taşıyor artık. Aranan yüzlerce cansız beden, yapılan yüzlerce tabut, kazılan yüzlerce mezar, babasız, kardeşsiz oğulsuz kalan yüzlerce ev… Yakınlarının cesetlerini bulmak için yüzlerce cesede bakmak zorunda kalan gözü yaşlı analar, babalar, çocuklar…..

YETER! Biz artık ölülerimize değil, onların katillerine bakmak istiyoruz. Yapışmak istiyoruz yakalarına. Ekmeğin karasını kana bulayan katillerden hesap sormak istiyoruz.

13 Mayıs’ta Soma’da 300’den fazla insanımıza mezar olan maden ocağının sahibi Soma Holding suçludur! Ölülerimizin sayısı gizlenmektedir. Kar hırsıyla gözü dönenler, madeni en riskli derinliklerine kadar kazdırmıştır. “Maliyeti indirip 7 kat kar sağladık” diye övünürken, işçilerin can güvenliğini sağlayacak en temel önlemleri almamış, kaçış odaları dahi yapmayarak, bilerek-isteyerek, maden ocağı toplu mezara çevrilmiştir.

Yaşanan katliama kaza-kader deme aymazlığını gösterenler, “örnek maden ocağı, şu kadar denetimden geçti, son teknoloji kullanılıyor” diye işçilerimizin katillerini koruyan-kollayan tüm kurum-kuruluş ve kişiler suçludur!

Öfkesini, acısını haykıran ailelere saldıran, tekmeleyen, yumruklayan, hesap soran halka; Tomas’ıyla, gazıyla saldıranlar ve bunların emrini verenler suçludur.

Madenleri, yeraltı yerüstü kaynaklarıyla tekellere peşkeş çekip özelleştiren, milyonlarca işçiyi taşeronlaştırarak insan ve can pazarı yaratanlar, kan emici asalak tekeller ve onları palazlandıran, koruyup kollayan, besleyen AKP suçludur, katildir!

Türkiye madenlerinde 70 yılda 3 bin kişi öldürüldü, halkımıza düşman, sermayeye dost faşist Türkiye Devleti suçludur!

Bizler; ezilenler özgürlüğe, ekmeğe, eşitliğe, onurlu ekmeğinin hakkını alacağı bir geleceğe kavuşsun diye mücadele eden devrimci kadınlar olarak söz veriyoruz ki, katledilen işçilerimizin, halkımızın kanını yerde bırakmayacağız, hesabını soracağız!

 

Soma İşçisi Yalnız Değildir!

İşçilerin Katili Sermaye Düzenidir!

Katil AKP Hesap Verecek!

 

Ankara Kadın  Kapalı Hapishanesi

TKP\ML, DHKP-C, MLKP, MKP Davası Tutsakları

463 kez okundu.

Check Also

Sürgünde Tutsak Piroğlu 100 gündür açlık grevinde

Sürgünde tutsak olan Ecevit Piroğlu, Sırbistan hükümetinin insan haklarını hiçe sayarak kendisini rehin tutmasını protesto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir