Frankfurt Sırbistan Konsolosluğu önünde Ecevit Piroğlu için eylem…

Ecevit Piroğlu’nun Sırbistan’da hukuksuz tutuklanması ve Türk devletinin iade isteğine karşı Frankfurt’ta bulunan Sırbistan Konsolosluğu önünde eylem gerçekleştirdi.

Frankfurt IAB ve ADGB bileşenlerinin çağrısıyla Sırbistan Konsolosluğu önünde toplanan kitle, Ecevit Piroğlu’nun başlatmış olduğu açlık grevine dikkat çekerek Sırp devletinin Ecevit Piroğlu’na yönelik hukuksuz uygulamaya bir an önce son vermeye ve Ecevit Piroğlu’nun derhal serbest bırakılmasını istedi.

Türk devletinin devrimcilere, demokratlara ve muhalif Kesimlere yönelik politikalarının bir sonuca olarak ağır cezaya çarptırılan Ecevit Piroğlu’nun, Türk devletine iadesi, işkence ve ağır cezaevi koşullarında yıllarca kalması anlamına geleceğine dikkat çekildi.

Sırp konsolosluğu önünde bulunan hayvanat bahçesine biriken ziyaretçi çocuk ve gençler belli aralıklarla konuşmaları alkışlarla desteklediler.

Konsolosluk çalışanları ve ziyaretçileri eylemi dikkatle takip ettiler.

Eylem, İnternationale Jugend, ADGB’nin ortak açıklaması ve  Ecevit Piroğlu inisiyatifinin yaptığı açıklama okunduktan sonra “Ecevit Piroğlu’na özgürlük” ve dayanışma sloganlarıyla sonlandırıldı.


48 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir