DAVET: Avrupa Sürgünler Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu

Avrupa Sürgünler Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu

Davet 

DAVETİYE

 

 

21.11.2013

Sayın Kurum Yöneticileri,

Avrupa Sürgünler Platformu 1 Aralık 2013 günü 1. Genel Kurul’unu yapıyor.

 

Anadolu-Mezopotamya halklarının Osmanlı’dan bu yana ağır bir sürgün gerçeği ile karşı karşıya  bulunduğu biliniyor. Hatta bunların bazıları soykırım ve katliamla sonuçlanmıştır. 1915’te Ermeni – Asuri / Süryani – Keldani ve Rum Pontus halkları bu acı gerçeği yaşadılar. Buna 1938 yılında Dersim eklendi.  Sürgün, bir devlet politikası olageldiğinden devam ettirilmiş, askeri darbelerin devrimci ve sosyalistleri sürgüne göndermelerini, Kürt Özgürlük Savaşı’nın sürdüğü yıllarda ise daha büyük kitleler halinde Kürt, Ezidi, Alevi’nin sürgüne gönderilmeleri izlemiştir. Burada da bitmemiş ve yeni sürgünlerin gelişi sürmektedir. Bugün Avrupa’da sürgünler yüzbinlerle ifade edilmektedir.

Buna karşın Türkiye, bu gerçekle yüzleşmiş değil. Türkiye’nin bu gerçekle yüzleşmesi her şeyden önce sürgünlerin seslerini yükseltmeleri ile olanaklıdır. ASP, bu bir yıllık süreçte bunu yerine getirmeye çalıştı. Önümüzde çok ciddi ve ağır görevelerin olduğunu biliyoruz. Çünkü bu, her şeyden önce Türkiye’nin demoktartikleşmesi savaşımıdır. Bu da tek bir kurumu değil, hepimizi ilgilendiren bir durumdur. El ele, omuz omuza vermek, büyük önem taşımaktadır.

 

Bu vesileyle sizleri 1 Aralık günü yapacağımız 1. Genel Kurul toplantımıza aramızda görmekten onur duyacak ve güç alacağız.

 

Saygılarımla,

 

Hayri Argav ( ASP Sözcüsü)

 

Bir ricamız: 1. Genel Kurul toplantısına katılıp katılamayacağınızı bize bildirirseniz memnun oluruz.

 

Toplantı Tarihi ve adresi:

 

Toplantı Tarihi:            1.12.2013

Başlama Saati:           12

Adres:                                     MALA KURDA e.V / ZEHNT STR 7-11

51069  KÖLN –

Tel:                             0049 177 23 39 529

 

 

 

1156 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

2 comments

  1. Toplantiya katiliyorum.Davetiniz icin tesekkur ederim.Gorusmek uzere.

  2. Hamide Akbayir

    Degerli Avrupa Sürgünler Meclisi Aktivistleri,

    öncelikle sizlerin cok anlamli bir calismaya imza attiginiz icin kutluyorum. Diaspora Sürgün Yasamini en iyi bilen sizlerin birikimlerinizden yararlanmamiz gerektigini ve sizin sesinizin duyulmasi icin herkesin caba göstermesi gerektigini savunan birisiyim. Köln’de gecen yil yaptiginiz toplantiniza katilmistim. Iyi bir katilim ve zengin bir sunum olmustu. Sürgünde politik nedenlerden dolayi yasayan bir cok insani da kendi hayat hikayesini anlatmaya vesile olmustu. Bu beni cok etkilemisti.. Umarim Avrupa Sürgünler Meclisiniz daha cok hayat hikayelerini kucaklamistir.
    Pazar 01.12.2013 tarihinde yapacaginiz 1. Olagan Genel Kurul toplantinizin davetiyesini aldim, tesekkürler. YEK-KOM adina katilacagimi bildirir, selam ve saygilarimla toplantinizin basarili gecmesi diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir