Cumartesi Anneleri 600. Haftasında birkez daha „ Failler belli! Kayıplarımız nerede“ sorusunu yönetenlere soracak!

ANNELER GUNU ARIFESINDE, CUMARTESI ANNELERI OTURMA EYLEMI YAPTI FOTO MUSTAFA OZDABAK/ISTANBUL,(DHA)

 

       27 Mayis 1995 de „ Failler belli! Kayıplarımız nerede“ talebiyle bir araya gelen kamuoyunda Cumartesi Anneleri/ Insanları olarak bilinen kayıp yakınları ve insan hakları savunucuları gecen 21 yıla rağmen,  taleplerine hiçbir  karşılık bulmadi,  Mevcut iktidarın yarattığı 90`lı yılların kirli savaş konseptini de aşan bu sürecte ,  yeni kayıplar, hak ihlalleri, tutuklamalar katliamlarla demokrasi, bariş, adalet isteyenlerin sesleri boğularak, tüm insanlık değerlerimiz çürütülmek isteniyor.

         Bizi Galatasaray’a mahkûm eden devletin demokratikleşmeme ısrarıdır.

          Bizi Galatasaray’a mahkûm eden Türkiye’nin bir hukuk devleti olmamasıdır. 

         Bizi Galatasaray’a mahkûm eden Türkiye’de medyanın özgür ve bağımsız olmamasıdır.

         Halk adına yetki ve kaynak kullananları denetlemek yerine, iktidarların politikalarını aklama ve meşrulaştırma aracına dönüşmesidir.
600 . haftaya yol alirken; kayıplarımızın akıbetlerinin açığa çıkartılması, kaybedenlerin hakkaniyetle yargılanması için barışa, hukuk devletine ve demokrasiye ihtiyacımız var. Biz bunun için Galatasaray’dayız.

         Tüm baskı ve yıldırma politikalarına rağmen inatla ve ısrarla sürdürdüğümüz muhalif kimliklerinden dolayı  ansızın yanıbaşimızdan alınan bir daha haber alınamayan bu toplumun aydınlık yüzlerini unutmadık! Unutturmayacağiz ! Çığlığımız 600. haftasına evrilirken, 21 yıl 600 hafta boyunca „ adalet“ arayışımız da bizleri yanlız bırakmayan kamuoyuna birkez daha  600. mücadele haftamızda, olduklari alanda sesimize ses kalmaları cağrısında bulunuyoruz.

      24 Eylül Saat 12:00 da gerçekleştireceğimiz 600 haftamız da sizleri de barış, hakikat, adalet ısrarımıza, kayıplarımızı bulma mücadelemize ortak olmak için bulunduğunuz yerden sesimize ses katmanızı istiyoruz !

 

 

 

 

 

Insan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon.

Cumartesi Anneleri / İnsanları

 

 

483 kez okundu.

Check Also

Hrant Dink katledilişinin 17. Yılında Nürnberg`de Anılacak!

Düzenleyicileri arasında Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) ninde yer aldığı 19 Ocak 2024 tarihinde yapılacak etkinlikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir