BU BOMBA SESLERİ TORUNLARIMIZIN KULAĞINDAN GİTMEYECEK, BU GAZ KOKULARI ZİHİNLERİNDEN SİLİNMEYECEK!

Ganime Gülmez/Almanya
 taksim saldiri

11 Haziran!! Saat 12’ye doğru gelirken, “Çapul tv.” Taksim’den canlı yayına devam ediyordu.

Bir kabin içerisinde sürdürülmeye çalışılan yayına, Taksim Meydanı’nda direnişte bulunan insanlar girip çıkıyordu. Gaz bombalarının sesleri, düşen bombaları etkisiz hale getirenler…. “Biz hepberaber burada kalacağız. Daha önce düşüncesinden dolayı selam bile vermeyeceğimiz insanlarla, bu iktidara karşı ortak durmayı başarabildik. Tek bir adam, donumuzun rengine kadar karışacak neredeyse. Bu hakkı ona vermeyeceğiz…” diyenlerden, “ne isyanlar gördüm, günün birinde günlerce süren bir isyan olacak diyorduk, oldu işte. Mesleğimden de, herşeyden de vazgeçebilirim şimdi, gitmeyeceğim” diyen Profösörler’e……

Birden bire yayın kesilmek zorunda kaldı. Duyulan çığlıklardı. Yayın sendika.org’a devredildi. Taksim ateşler altında kalmıştı yine. 2 saat kadar yayın yapılamadı. Saat 3.30 sıralarında tekrar yayına geçildi.

6 beyin travması geçiren, bir gözü kör edilen ve yine ambulanslar tarafından hastaneye götürülmeyip, otelde tedavi edilmeye çalışılanlar….

80 yaşını devirmiş olanlar bile evlerine geri dönmemiş bir halde, meydanda duruyorlardı hala; “biz öleceğiz ama, bu gaz bombalarının sesleri torunlarımızın kulaklarından silinmeyecek….bu gaz kokuları da…” diyorlardı.

Gazdan telef olan birçok hayvanı kurtarabilmek için çadırlar kurulmuştu…

Greenpeace üyeleri orada oldukları halde, direnişçilerle görüşmeyi; “polisle böyle çatışılırken, görüşmeye evet diyemeyiz” gibi bir açıklamayla reddettiler.

Yağan milyonlarca sms, E-Mail paylaşılıyordu insanlar arasında…

“BUGÜN DE GİTMEYECEĞİZ!! GELECEĞİMİZİ ONLARA TESLİM ETMEYECEĞİZ!” dediler yine ısrarla. Yapabileceklerimizi yaptık-yapıyoruz; bütün dünyayı Taksim’le dayanışmaya çağırıyoruz!

305 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir