Almanya Afgan Mültecileri sınırdışı etmeye devam ediyor!

Afganistan’ın ne işgalciler, ne uşakları için ve de nüfus için güvenli olmadığı çok açık. Almanya buna rağmen Afgan`lı sığınmacıları Afganistan “güvenli ülke” diye zorla sınır dışı etmeye devam ediyor.

Emperyalistler  ve burjuva medya olayları gizlemeye ve örtmeye çalıştıkları için Afganistan’daki sivil ölümlerle ilgili kesin rakamlar bilinmiyor.

ABD ve NATO`nun işgali altında olan Afganistan`da CIA, 2018’de 499 olan drone saldırısında sivil zayiat sayısını gizlemektedir.

Taliban direnişine karşı yapıldığı iddia edilen bombardımanlarda ölenler, genellikle sivil yerleşim bölgelerindeki Halktır.

Tüm bunlara rağmen BRD ( Federal Alman Cumhuriyeti ) Afganistan’ı güvenli bir ülke olarak sınıflandırıyor ve Afganlı sığınmacılar sınırdışı ediliyorlar. Sürgünlerin genellikle geceleri gerçekleşmesi sebepsiz değildir. Bu sınır dışı edilmelerin çoğu, zoraki ve polis gücü kullanımıyla gerçekleşmektedir.

Ağustos ayının sonunda, 2016’dan bu yana süren 27. toplu sürgün olan Frankfurt havaalanından 31 kişi sınır dışı edildi. Spiegel Online’a göre,  2019’da  679 erkek yalnızca Afganistan’a sınır dışı edildi.

Emperyalistlerin „demokrasi „ „ insan hakkı „ „yardımsever“ gibi kavramları çıkarları için kullanmaları tam bir iki yüzlülüktür. Afganlı insanlar zor kullanılarak ölüm ve baskının olduğu bir ülkeye yollanmaktadır.

(Avrupahaber5.0rg)

56 kez okundu.

Check Also

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe One of the demonstrations held in front of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir