Zekİ Gürbüz`e Özgürlük!

kelepce

ZEKİ GÜRBÜZ’E ÖZGÜRLÜK!

Zeki Gürbüz, Türkiye’de politik kimliğinden dolayı aranmaktadır. Türkiye’de yaşamı tehlikeye giren Zeki Gürbüz, Aralık 2012’de Yunanistan’a geçmek zorunda kalmıştır. Yunanistan’da iltica başvurusunda bulunan Zeki Gürbüz, 12 Şubat 2013 tarihinde Yunanistan polisi tarafından gözaltına alınmış ve hala tutuklu bulunmaktadır.

Zeki Gürbüz, Türk Devletine iade edilmek isteniyor!

Türk devletinin kırmızı bültenle aradığı Zeki Gürbüz, Türkiye’ye iade edilmek isteniyor.

Türk Devleti, muhalif politik kimliğe sahip herkesi  suçlamalarla hapishanelere dolduruyor. Türk Devleti, muhalif politik kimliğe sahip insanları hapishanelere doldurmakta rekorlar kırıyor. Aralarında gazeteci, aydın, yazar, sanatçı ve avukatların da bulunduğu 13 bin civarında insanı politik faaliyetlerinden dolayı hapislere dolduran Türk Devleti, bu alanda kötü rekorlar kırmaya devam ediyor.

Türkiye’de işkenceler ve katliamlar devam ediyor!

AB ile ilişkilerini geliştirmeye çalışan Türkiye’de, demokrasi ve özgürlük isteyen, örgütlenmek ve hak alma mücadelesi veren herkes baskıya uğramakta, tutuklanarak işkencelerden geçirilmektedir. Mücadele yürütenler sokaklarda, evlerinde katledilmektedir.

Zeki Gürbüz iade edilemez!

Türk devletinin düzmece suçlamalarla suçladığı ve Türkiye’ye iadesini istediği Zeki Gürbüz, Türkiye’ye iade edilmemelidir. Zeki Gürbüz’ün iadesi durumunda başına gelecek her türlü olumsuzluktan Yunanistan Devleti de sorumlu olacaktır. İltica başvurusunda bulunmuş olan bir kişinin faşizmin hüküm sürdüğü ve hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığı Türkiye’ye iade etmek, bütün insan hakları sözleşmelerinin ve demokratik hakların çiğnenmesi demektir.

Zeki Gürbüz derhal serbest bırakılmalıdır!

12 Şubat’tan bu yana Yunanistan devleti tarafından tutuklanmış olan Zeki Gürbüz derhal serbest bırakılmalıdır.

Zeki Gürbüz’e Özgürlük Komitesi

983 kez okundu.

Check Also

Başsağlığı : İz bırakan gazeteci Celal Başlangıç unutulmayacak!

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) olarak sürgünde yaşamak zorunda bırakılan değerli ve saygın gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir