Münih Güvenlik Zirvesi Protestolarına Katıl!

 

Savaşların ve göçün sorumlusu emperyalist haydutların buluşmasına karşı sokağa, eyleme, protesto gösterilerine…

13 Şubat günü dünyanın uluslararası silah tüccarları, emperyalist savaş stratejistleri dünya güvenlik konferansı adı altında Münih’te bir araya geliyorlar. Emperyalist savaşların sorumluları kendi egemenliğinin devamı için stratejik ve diplomatik kararlar alacaklar. Kamuoyunun gözetimi dışında kapalı kapılar ardında kendi kâr ve çıkar politikaları için insan yaşamını hiçe sayan kararlar alacaklar. Buluşmalarıyla tüm insanlık ve doğa için ciddi bir tehdit oluşturan kapitalizminin devamı için kafa yoracaklar.

Onların ellerinde milyonların kanı var!

Dünyanın dört bir yanındaki savaşların ve sömürünün koşullarını yaratan kapitalistlerin politikaları sonucu milyonlarca insan yerini ve yurdunu terk etmek zorunda kalıyor. Avrupa’nın sınırlarında “Avrupa kalesi” adı altında yarattıkları sınırlar sonucu her gün onlarca mülteci hayatını kaybediyor. Onların ellerinde Avrupa’nın sınırlarında ölen her mültecinin kanı var.

DAİŞ’in katliamlarını onlar zemin hazırladı!

Onlar, Afganistan, Irak, Libya ve Suriye’de kışkırttıkları ve yarattıkları savaşlar sonucu milyonlarca insanın yaşama olanağını ortadan kaldırdılar. DAİŞ’i destekleyen Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelere silah sattıkları için DAİŞ’in işlediği katliamları ve zulmünden onlar da sorumlu. Demagojileri ve yalanları onları bu suçtan kurtaramaz.

Mültecilere ve göçmenlere karşı ırkçı saldırılara son!

Avrupa’ya ulaşmaya başaran mültecilere ve göçmenlere karşı ırkçı kışkırtma için hiçbir vesileyi karşılıksız bırakmayan emperyalist ve kapitalist haydutlar, bu davranışlarıyla kendi suçlarının üstünü örtebileceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Onların tüm kirli oyunları kendilerini temize çıkartmaya yetmeyecektir. Yaşanan haksızlıklara ve emperyalist zulme karşın dünyadaki ezilenlerin ve sömürülenlerin de elbette söyleyeceği bir sözü, üstlenebileceği bir görevi olacaktır…

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) olarak bu görevin bize düşen kısmını büyük bir sorumlulukla üstleniyoruz. 13 Şubat Münih Güvenlik konferansına karşı protestolara katılmaya çağırıyoruz:

13:00 Uhr:      Başlangıç mitingi – Stachus/Karlsplatz

13:45 Uhr:      NATO savaş çığırtkanlarının zirve binasının çembere alınması

Ardından yürüyüş – (Güzergah: Lenbachplatz, Platz der Opfer des Nationalsozialismus – Odeonsplatz – zum Marienplatz)

İnsan zinciri – (Güzergah: Neuhauser Str. – Kaufingerstr. –  Marienplatz)

15:00 Uhr:      Kapanış mitingi – Marienplatz

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)

103 kez okundu.

Check Also

Hrant Dink katledilişinin 17. Yılında Nürnberg`de Anılacak!

Düzenleyicileri arasında Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) ninde yer aldığı 19 Ocak 2024 tarihinde yapılacak etkinlikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir