HANNOVER DE AVRUPA SÜRGÜNLER MECLİSİ TANITIM TOPLANTISINA

 

DavetDAVET

 


 

Avrupa Sürgünler Meclisi 15 Aralık 2012 de Köln de Avrupa’nın her yanından sürgünlerin katılımı ve devrimci -demokratik kuruluşların desteğiyle oluşan Avrupa Sürgünler Platformu tarafından seçildi. Kendisine bir Yürütme Kurulu seçerek çalışmalarını başlattı.

 

1 Aralık 2013 tarihinde ilk Olağan Kongre’sini gerçekleştiren Avrupa Sürgünler Meclisi, hem sürgünlüğü yaratan koşulların kaldırılması için kendi ülkelerine yönelik, hem de sürgünlerin onurlu ve daha özgür bir yaşam sürdürebilmeleri için sığındıkları ülkelerin demokratik haklar ve özgürlükler için verdikleri yasal demokratik mücadelelerde aktif olarak yer alır. Bu anlamda, sürgünlerin, terk edilmek zorunda kalınan topraklarda hem de sığınılan ülkelerdeki hak ve özgürlük istemli çalışmaları, ortak çalışma alanına giren kuruluş ve bireylerle birlikte sürdürme anlayışı temelinde inşa etmiş ve bunu ilke edinmiştir.

 

Avrupa Sürgünler Meclisi’nin 1. Olağan Genel Kurulunda seçilen 2.Yürütme Kurulu yaptığı ilk toplantısında, Avrupa Sürgünler Meclisi’ni tanıtmak; önümüzdeki dönem yürütülecek çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek; sürgün sorununu gündeme taşımak ve bu zeminde ilgi uyandırmak; sürgünlerle iletişim kurarak onları çalışmalara aktif olarak katmaya çalışmak; değişik sürgün gruplarını dinlemek ve özgün önerilerini almak gibi amaçları içeren toplantılar yapılması kararını almıştı.

 

Avrupa Sürgünler Meclisi bu tanıtım toplantılarında kurumun yapısal ve işleyişe ilişkin kuruluşunu tanıtırken, çalışmalarına omuz verecek herkesin desteğini talep etmek ve bunun yollarını birlikte planlamak istiyor. Toplantımız başta sürgünler olmak üzere, devrimci, demokrat kurum ve bireyler, insan hakları savunucuları, soruna ilgi duyan herkes davetlidir.

 

Yürütme Kurulundan konuşmacı arkadaşlar Metin Ayçiçek, Ufuk Bektaş Karakaya, Ersin Hasan Aksu ve Selma Metin

 

Avrupa Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu

 

 

 

Hannover Toplantısı  5 Nisan 2014

 

Saat : 15-19 Uhr

 

Yer: (Arkadaş Derneği) Stiftstraße 13, 30159 Hannover

 

 

566 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir