Enver Toksoy kitabının gelirlerini Tutsaklara bağışladı

“Beni Tanıdın mı?” kitabının yazarı Enver Toksoy, kitap tanıtım ve söyleşi etkinliklerinde toplanan 4 bin 300 euroyu Tutuklu Ailelerine, Cumartesi Annelerine, Diyarbakır ve Batman Barış Annelerine iletti.

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM)’nin bünyesinde de mücadele sürdüren insan hakları savunucusu politik aktivist, yazar Enver Toksoy’un konu hakkındaki açıklaması şöyle:

DAYANIŞMAYI VE UMUDU BÜYÜTELİM

Faşizmin zindanlarında on binlerce tutuklu, 1600 ağır hasta ve 200’ü ölüme terkedilmiştir. Her geçen gün cenazeler çıkmaya devam ediyor. Güzel günlere olan özlemleri için bedel ödeyenlere mahpusta sıcak bir selamın bile onların direnme gücünü artırıp, umutlarını güçlendirdiğini bilenlerdenim. Zindanlarda artık daha fazla ölüm istemiyoruz. Ölüyorlar, susmayalım, tüm cezaevlerinin boşaltılması ve tutsaklara özgürlük talebini yükseltelim.

Tüm dostlara, yüreği güzel insanlara açıklama:
“Beni Tanıdın mı?” kitabının tanıtımlarında toplanan bağışların toplamı 4 bin 300 eurodur. Tutuklu Ailelerine, Cumartesi Annelerine, Diyarbakır ve Batman Barış Annelerine arkadaşlar iletmişlerdir. Diğer bölgelerde toplanmaya devam ediliyor.

Bu onurlu, değerli danışmayı engellemek isteyen faşizme sırtına dayayan solcu soslu çok az sayıda olsa da faşist karakterli kişiler kitabın yasaklandığını ve toplatıldığını, sahtekarca yayarak faşizme hizmette kusur tanımıyorlar. Bunların hiçbiri doğru değil. Türkiye’de başta notabeni Yayınevi olmak üzere birçok internet sitelerinde ve kitapevlerinde satılmaktadır. Almanya-Köln’de Gala Kitapevi’nde ve Dortmund Dost Kitapevi’nde sipariş ile temin edilebilir. Kitap isteyen özelden benim ile iletişime geçebilir. Dayanışma ve destekte bulunan sosyal medyada sayfalarında paylaşan yorum yapan tanıtımına katkı sunan bütün herkese yüreğimin derinliğinden gelen en içten sevgi saygı ve minnet duygularımı iletiyorum.

Enver Toksoy


28 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir