Demokratik Güç Birliği, ATİK tutsaklarıyla dayanışma yürüyüşüne katılmaya çağırdı.

 

10-Aralik-Afis

ATİK Tutsaklarıyla Dayanışma Yürüyüşüne Çağrı:

16 Nisan, Saat 14.00, Nürnberg

Yazılı bir açıklama yapan Demokratik Güç Birliği, Avrupa emperyalist devletlerinin Demokratik Güç Birliği bileşenlerinden ATİK’li devrimcilere yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonun birinci yılında tutuklanan 13 devrimciden 10’unun bir yıldır tecrit altında tutulduğunu ve 3 Haziran 2016 tarihinde Münih’te mahkemelerinin başlayacağını belirtti.

Alman ve Türk devletinin işbirliği ile tutuklanan 10 ATİK’li devrimciye ve tüm politik tutsaklarla dayanışmak, gerici 129 a-b yasalarının iptali yolunda birlikte mücadeleyi yükseltmenin bütün devrimci, demokrat kurum ve kişilerin görevi olduğunu kaydeden Demokratik Güç Birliği, “Alman devletinin, Almanya’daki faaliyetlerine dair bir suçlama getiremediği 10 devrimci tutsağın tek suçu, devrimci olmak ve faşist Türk devletine karşı yürütülen mücadeleye omuz vermektir.

Alman devleti, her fırsatta göçmen kurum ve örgütlülüklerine saldırmakta, politik aktivistleri tutuklamakta ve gözdağı vermeye çalışmaktadır. 1993 yılından bu yana süren PKK yasağıyla, sayısız Kürt kurumu ve evler basıldı, onlarca Kürt politik aktivisti tutuklandı. Bugün açısından 8 Kürt siyasetçinin Almanya’da 129 a/b maddelerine dayanılarak tutuklu bulunduğu bilinmektedir.

Almanya Demokratik Güç Birliği olarak, 129a/b yasasının iptal edilmesini, ATİK aktivistlerinin ve Kürt tutsaklarının derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

ATİK’li devrimcilerin tutsaklıklarının 1. yıldönümünde Nürnberg’de yapılacak yürüyüşü destekliyor ve ilerici, devrimci, demokrat kurum ve kişileri bu yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz. 16 Nisan’da Saat 14.00’de Nürnberg- Lorenzkirche’de buluşalım” dedi.

13 Nisan 2016 Çarşamba 07:07

HABER MERKEZİ – ANF

420 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir