DAVET : Sürgünler Basel`de Toplanıyor !

Davet
Avrupa Sürgünler Meclisi; 15 Aralık 2012 de Köln`de Avrupa`nın hemen her yanından sürgünlerin katılımı ve devrimci-demokratik kurumların desteği ile oluşan Avrupa Sürgünler Platformu tarafından seçildi.
1 Aralık 2013 tarihinde ilk Olagan Kongre`sini gerçekleştiren Avrupa Sürgünler Meclisi, hem sürgünlügü yaratan koşulların kaldırılması için kendi ülkesine yönelik, hem de sürgünlerin onurlu ve daha özgür bir yaşam sürdürebilmeleri icin sıgındıkları ülkelerin demokratik hak ve özgürlükler temelinde verdikleri yasal mücadelelerde aktif olarak yer alır.
Bu anlamda sürgünlerin, hem terk etmek zorunda kaldıkları topraklarda, hem de sıgındıkları ülkelerdeki hak ve özgürlük istemli çalışmaları, ortak çalışma alanına giren kuruluş ve bireylerle sürdürme anlayışını temel almıştır.
Avrupa Sürgünler Meclisi`nin 1. Olagan Genel Kurulunda secilen 2. Yürütme Kurulu yaptıgı ilk toplantısında, Avrupa Sürgünler Meclisi`ni tanıtmak, önümüzdeki dönem yürütülecek çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, sürgün sorununu gündeme taşımak ve bu zeminde ilgi uyandırmak, sürgünlerle iletişim kurarak onları aktif olarak bu çalışmaya katmak, degişik sürgün gruplarını dinlemek ve özgün önerilerini almak gibi amacları iceren toplantılar yapılması kararını almıştı.
Avrupa Sürgünler Meclisi bu tanıtım toplantılarında kurumun yapısını ve işleyişini tanıtırken, çalışmalarına omuz verecek herkesin destegini talep ediyor ve bu çalışmayı birlikte yapmak istiyoruz.
Bu anlamda yapacağımız toplantımıza başta sürgünler olmak üzere, devrimci,  demokratik kurum ve bireyleri,  tüm insan hakları savunucuları ve soruna ilgi duyan herkesi davet ediyoruz.
Toplantı Gündemi : Avrupa Sürgünler Meclisi`nin yapısını, işleyişini
ve programını tanıtmak, gelen öneri ve soruları yanıtlamak
 
Konuşmacılar;  Yürütme Kurulu Üyeleri,
Fevzi Karadeniz, Ersin Hasan Aksu, Mahmut Özkan,
Tarih: 12 Nisan 2014  Cumartesi  Günü    Saat: 15.00
 
Yer: Schulhaus Bläsi, Mülheimerstr. 94,  4057 Basel
Kontak : Esma Güneş Uzun: 076 306 77 76

490 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir