Cumhurbaşkanlığı seçiminde tutumumuza ilişkin

1415582_10151859169488165_130385889_n

 

 

Değerli dostlar,
Avrupa Sürgünler Meclisi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl bir kurumsal tavır alacağına ilişkin önerileri, Demokratik Güç Birliği gibi kurumların da sorunu tartışmak üzere başlattığı süreçte sıkıştığı zaman darlığı nedeniyle Yürütme Kurulu içinde yapmak zorunda kaldı.
Cumhurbaşkanlığı için Sayın Selahattin Demirtaş’ın desteklenmesine ilişkin öneri, kurum içinde tartışılıp oy çokluğu ile benimsendi.
Avrupa Sürgünler Meclisi değişik toplumsal kesimlerden ve değişik politik ve inançsal gruplardan oluşmaktadır. Doğal olarak bünyenin tamamının tek bir kararda birleşmesi her zaman mümkün olmayacaktır. Nitekim bu konuda da farklı düşünceler söz konusudur.
Gerek terk etmek zorunda kalınan ülkelerde gerekse üzerinde yaşadığımız topraklarda sürgünlerin hak ve özgürlük mücadelesini yasal-demokratik bir çerçevede vermekte olan kurumumuz, farklı mücadele anlayışlarının varlığını da bilmekte ve bunu elbette doğal karşılamaktadır.
Bu kurumsal duruş, üye tabanımızı ve bize destek sunan değişik örgüt, grup ya da kurumların düşüncelerini engelleyen; onları bağlayan bir konuma sahip değildir. Bu nedenle demokratik işleyişten taviz vermeden, sayfamızda farklı tutumlar benimsemiş olan bildirilere de yer vereceğiz.
Saygılarımızla.

Avrupa Sürgünler Meclisi
Yürütme Kurulu adına
Eş sözcüler:
Selma Metin,
Metin Ayçiçek

 

639 kez okundu.

Check Also

T.C. TARİHİ SÜRGÜN VE KATLİAMLAR TARİHİDİR !

T.C. TARİHİ SÜRGÜN VE KATLİAMLAR TARİHİDİR ! Türk Devletinin kuruluşundan günümüze kadarki 100 yıllık tarihi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir