ÇAĞRIMIZDIR

ÇAĞRI NO: 2

ÇAĞRIMIZDIR

WEM-DA olarak Avrupa Parlamentosu’nda, Avrupa Birliği İnsan Hakları Komitesi Başkanı Barbara Lohbihler ile yapacağımız toplantıya kalabalık bir grup ve bu grubu temsilen bir heyet olarak katılacağız.

Görüşmeyi değişik dönemlerde Avrupa’ya gelmek zorunda kalan, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşamakta olan Wernicke-Korsakoff’lu arkadaşlarımız, cezaevleri katliamlarından sağ kurtulmakla beraber fiziksel sakatlıklar ve ruhsal travmalar yaşayan arkadaşlarımız, F tipi hücreler başta olmak üzere cezaevlerinde kalıp da desteğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyan tüm arkadaşlarımız için gerçekleştireceğiz.

Görüşmede son dönemde giderek artan sürgündeki muhaliflere yönelik İnterpol yakalama kararlarını, tutuklamaları, iade durumlarını ve böylelikle geliştirilen “Avrupada dahi güvende değilsiniz” baskısını konuşacağız.

Arkadaşlarımızın Avrupa’ya özgü sorunlarını ve ihtiyaçlarını gündeme getireceğiz.

Tüm arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve demokratik kurumları Straßburg’a, Avrupa Parlamentosu önüne davet ediyoruz.

Tarih: 14 Ocak 2014 Salı
Saat: 14:00

İnterpol sorunuyla ilgilenmemizi ve özgürce seyehat etme isteklerini dile getirmemizi isteyen arkadaşlar için iletişim adresi:

bahadirmainz@hotmail.com

WEM-DA (Wernicke-Korsakofflularla ve Eski Mapuslarla Dayanışma Girişimi-Avrupa)
Solidarität-Initiative für Wernicke-Korsakow Betroffene und ehemalige Inhaftierte aus der Türkei in Europa
e-mail: info@wkavrupa.com

Gelemeyen arkadaslar ve interpolle ilgili sorunu olan ve sorunu olduguna inanan arkadaslar. Buraya tiklayarak vekaletname örnegini indirip, bastirarak, bos birakilan yere adini soyadini yazdiktan sonra gerekli yerleri doldurup asagidaki adrese göndersinler.
Vekaletnamenin Gönderilecegi Adres:
ali caglayan / wem da
kirburger weg 13
50767 koeln

584 kez okundu.

Check Also

ASM Yürütme Kurulu 9. Toplantısı Gerçekleşti

Dünyada emperyalistler arası savaş ve işgallerin sürdüğü, silahlanmaya yönelik askeri bütçelerin artırıldığı, 16-18 Şubat tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir