Basın ve Kamuoyuna;

490-254

 

28 Kasım 2013 tarihli Özgür Gündem Gazetesinde: Avrupa Birliği Başkanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın danışmanı Selçuk Gökaltun’un İsveç Parlamento Başkanı Per Westerberg ile toplantıda bulunan partililerin dış politika sözcülerine gönderdiği mektupta, CPJ’nin listesinde yer alan 56 gazetecinin tamamının “terörist” olduğu haberini okudum.

 

Türkiye’de tutuklu gazeteciler sorunu ne zaman gündeme gelse, Başbakan Erdoğan başta gelmek üzere hükümet sözcüleri ve üyelerinin yaptıkları açıklamalarla gerçekleri çarpıtmakta hiçbir sınır tanımadıkları bilinen bir gerçek.

 

Hükümetin tutuklu gazeteciler sorununda bir klasik haline gelen bu tutuklamalarına malzeme bulma ihtiyaç ve çabaları artık kendi savcılarının hazırladıkları iddianameleri de aşıyor.

 

Bakan Bağış’ın danışmanı gönderdiği mektupta:

 

“… Füsun Erdoğan’ın silahla adam yaralama ve binalara patlayıcı maddelerle zarar verme gibi suçları işlediği”mi iddia edecek kadar pervazsızlaşmıştır!

 

Şahsımla ilgili bu mesnetsiz iddiayı kınıyor; Bakan Egemen Bağış’ı ve danışmanı Selçuk Gökaltun’u yargılandığım dava dosyası ve iddianame üzerinden bu mesnetsiz iddialarını kanıtlamaya, gazeteci meslek örgütlerini, meslektaşlarımı ve duyarlı kamuoyunu bu karalama kampanyasına karşı tavır almaya çağırıyorum…

 

 

Füsun Erdoğan

30 Kasım 2013

Gebze Kadın Kapalı Hapishane

564 kez okundu.

Check Also

“Sürgün ve Kadınlar” – Engin Erkiner

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) Yürütme ve Yayın Kurulu üyelerimizden Engin Erkiner tarafından “Sürgün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir