Ayrımcılığa, Irkçılığa, faşizme Hayır! Göçmenlere Eşit Yurttaşlık Hakkı! AGİF 22. KONGRESİNDE BULUŞALIM!

                     

Sevgili yoldaşlar, sevgili dostlar,

Emperyalist-Kapitalist sistemin sosyal kesintiler, hak gaspları, ekonomik saldırılar ekseninde ırkçı, gerici, faşist hareketi geliştirdiği, bu saldırganlığa karşı işçi ve emekçilerin, ezilenlerin direnişinin yükseldiği bir süreçte 21. Kongremizi toplamaktayız.

Avrupalı emperyalistler, ekonomik krizin faturasını işçi ve emekçi yığınlara fatura etme saldırılarına devam etmektedir. 

İşsizlik çığ gibi büyüyor, yoksulluk artıyor…

AB’de işsiz sayısı 26 milyonu aşmış bulunmaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan bir rapora göre Almanya’da yoksulluk oranı yüzde 15,2 ile tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.

Irkçı, faşist hareket Devlet eliyle geliştirilmeye devam etti. Yakında birinci yılını dolduracak olan faşist terör örgütü NSU davasında Alman istihbaratının ve Devlet kurumlarının her geçen gün yeni bir suç ortaklığı belgesi ortaya çıkmaktadır. 

Ekonomik-politik nedenler ya da savaşlar yüzünden ülkesini terk etmek zorunda kalan göçmenlere karşı burjuvazinin Avrupa Kalesi inşa edilmek isteniyor.

Devrimcilere, sosyalistlere, muhalif kesimlere karşı örgütsüzleştirme saldırılarını geliştiren Alman devleti,129 a-b yasalarına dayanarak tutuklama, gözaltı ve ceza verme saldırılarını geçtiğimiz bir yılda yoğunlaştırarak sürdürdü.

Böylesi yoğun bir politik süreçte 21. Kongresini toplamaya hazırlanan federasyonumuz AGİF, 23 yıldır göçmen işçi ve emekçilerin, ezilenlerin eşit sosyal ve siyasal hakları için ırkçılığa, ayrımcılığa ve kapitalist sömürüye karşı mücadele yürütmektedir.

Göçmen işçi ve emekçileri, AGİF üyesi kurumlarımızı, yerli ve göçmen dost kurumlarımızı, mücadelemizi geliştirmenin sorunlarını tartışıp çözüm politikaları üreteceğimiz kongremize katılmaya çağırıyoruz…

 

Kongre gündemleri

1-Açılış delege yoklaması ve Divan seçimi

2-Faaliyet raporunun sunumu ve tartışılması

a)-Almanya’da Devlet eliyle geliştirilen ırkçılık ve faşist NSU Davası

b)-Avrupa Göç Politikaları ve mücadele sorunları

3-Mali raporun sunumu ve aklanması

4-Yönetim ve denetim kurulları seçimi

5-Dilek ve temenniler.

AGİF Yönetim Kurulu

Tarih: 24-25 Mayıs

Yer: Saalbau Ronneburg, Geinhäuser Straße 2, 60435 Frankfurt am Main

454 kez okundu.

Check Also

Hrant Dink katledilişinin 17. Yılında Nürnberg`de Anılacak!

Düzenleyicileri arasında Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) ninde yer aldığı 19 Ocak 2024 tarihinde yapılacak etkinlikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir