AVRUPA SÜRGÜNLER MECLİSİ 4. OLAĞAN KONGRESİ KÖLN’DE YAPILDI

thumbnail_dsc_0705

Avrupa Sürgünler Meclisi 4. Olağan Kongresi 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Köln’de gerçekleştirildi.

Avrupa Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu adına açılışı gerçekleştiren eş sözcüler Selma Metin ve Engin Erkiner’in yaptıkları kısa açıklama sonrası, Divan seçimine gidildi. Öneri üzerine seçilen Nazife Kaya ve Metin Ayçiçek’ten oluşturulan Divan toplantının yürütülmesi görevini üstlendi.

Faaliyet Raporları’nın değerlendirilmesi; yeni kurumların seçimi ve gelecek döneme ilişkin çalışmaların planlanması başlıkları altında toplanan Toplantı Gündemi’nin işlenmesine geçilirken, Dünya’nın bütün ülkelerinde insan hakları, barış ve özgürlük uğruna bedenlerini bedel olarak sunan bütün arkadaşlarımız için saygı duruşu yapıldı. Açılış, ASM kuruluşunda büyük payı olan ve kurumumuzun Meclis Üyesi olan, Avrupa’daki en eski sürgünlerimiz Sayın İnci Tuğsavul ve sayın Doğan Özgüden’in ortak imzayla 4. Kongre’ye ilettikleri özel mesaj okundu. HDK-A Avrupa Eşsözcüsü Sayın Demir Çelik, sürgündeki gazetecilerden Sayın Necati Abay, Gazete-Duvar yazarlarından Sayın Hakkı Özdal, yazar Demir Küçükaydın ve dolaylı olarak ulaşsa da Sayın Şanar Yurdatapan’dan gelen içtenlikle yazılmış mesajlar Kongre’mize moral oldu, güç kattı.

dsc_0714

Kurumsal çalışmanın değerlendirilmesi, Yürütme Kurulu, Medya Grubu ve Mali Sorumlu’nun faaliyet raporlarının sözcüler üzerinden Kongre’ye sunulması sonrasında raporlar üzerinde ayrıntılı tartışmalar gerçekleştirildi. Raporlar üzerine ayrı ayrı yapılan oylamayla her üç rapor da aklandı.

Organların seçimine geçildi.

Öneriler ve yapılan oylamalar sonrasında organlar aşağıya aktarılan isimlerle oluşturuldu:

YÜRÜTME KURULU

Metin Ayçiçek, Esma Güneş Uzun, Nejat Pişmişler, İlyas Şahin, Leman Stehen, Engin Erkiner.

MEDYA GRUBU

Selma Metin, Belkıs Pişmişler, Esma Güneş Uzun, Mahmut Türabi Özkan.

MALİ SORUMLU

Nejat Pişmişler

Seçilen organları organsal iş bölümü ve çalışma dönemine ilişkin faaliyet planlamasının 28 Mayıs 2017’de Hannover’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

763 kez okundu.

Check Also

Celal BAŞLANGIÇ Köln`de Sonsuzluğa Uğurlandı

Sürgünde bir yürek daha sustu! Yıllarca basın özgürlüğü için mücadele eden Celal BAŞLANGIÇ’ı dünya basın …

One comment

  1. Başarılar yolunuz açık olsun. Ben Yurdumdan sizin faliyetlerinizi takip ediyor gönülden destekliyorum. Bu zor süreçte bizim sesimiz ve gücümüz sizlersiniz. .. Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir