ATİK’e yönelik polis saldırısı ve tutuklama terörü Stuttgart ve Mannheim’de protesto edildi

Foto 4

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK)’in üye ve yöneticilerine yönelik olarak 15 Nisan günü Almanya’nın Nürnberg kentinde ve İsviçre’de yapılan polis operasyonları, gözaltı ve tutuklamalar, Almanya’nın Stuttgart ve Mannheim kentlerinde yapılan basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Stuttgart: Almanya’nın Stuttgart kentinde, 16 Mayıs’ta Schlos meydanındaki HDP çadırı önünde yapılan basın açıklamasına Demokratik Güç Birliği Platformu bileşenleri katıldı.

ATİK adına yapılan açıklamada, “aktivistlerimize, çatı örgütümüz ATİK bileşenlerine yönelik polis operasyonlarını şiddetle kınıyoruz. Demokratik ve ilerici kurumlara çağrımızdır; dayanışmayı yükseltelim!” denildi.

AGİF temsilcisi yaptığı konuşmada, “Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) olarak ATİK’e yönelik gözaltı terörünü, polis zorbalığını protesto ediyoruz. Gözaltındaki devrimciler derhal serbest bırakılmalıdır. ATİK’li yoldaşlarımızın yanındayız. AGİF olarak, yerlisi ve göçmeniyle Avrupa’daki tüm ilerici, devrimci, antifaşist güçleri ATİK’e yönelik bu antidemokratik saldırganlığa karşı demokratik tepkilerini ortaya koymaya, ATİK’le dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz. Yaşasın devrimci dayanışma” dedi.

Konuşmaların ardından saldırıyı protesto eden sloganlarla basın açıklaması sonlandı.

Mannheim: Demokratik Güç Birliği tarafından ATİK’e karşı yapılan polis terörü  protesto edildi. Mannheim’de 16 Nisan günü saat 18.00’de bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına ADHK, AGİF, ATİK, NAV-DEM, DİDF katıldı. Yapılan açıklamalarda devrimci dayanışmaya vurgu yapıldı. ATİK’e yapılan polis terörünü kınıyoruz pankartı ve dövizleri taşındı. ATİK ve AGİF bildirileri dağıtıldı.

471 kez okundu.

Check Also

53 yıllık Sürgün Doğan Özgüden’in Sürgün Yazıları adlı kitaplarının 7. cildi de yayımlandı

11 Mayıs 2024… Bugün, Doğan Özgüden ve İnci Tuğsavul’un yarım yüzyılı çoktan aşan sürgünlerinin başlangıcının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir