ASM Yürütme Kurulu 4. Toplantısını gerçekleştirdi

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) `nin 12 üyeli Yürütme Kurulu dün 10 üyesinin katılımıyla 4. Toplantısını on-line olarak gerçekleştirdi.

Toplantıda; Yürütme Kurulunun  faaliyetleri değerlendirmeye tabi tutularak, önümüzdeki dönemin çalışmaları ve planlamalar görüşüldü.

Eylül Ayı içerisinde, 12 Eylül askeri faşist Cuntasının 42. yılı vesilesiyle, 12 Eylül`den günümüze süren faşist baskı sistemi yanında, Türkiye tarihindeki katliam, işkence, idam ve sürgünlüklerden görsel kesitlerin yer alacağı, Köln`de açılması planlanan UTANÇ MÜZESİ`nin alt yapı hazırlıkları çeşitli yönleriyle değerlendirildi.

Devrimci 78`liler Federasyonu ile birlikte organize edilecek olan UTANÇ MÜZESİ`nin  Köln`e getirilmesi için yasal prosedürler yönünden Türkiye`nin engel çıkarması durumunda;  nelerin yapılması gerektiğine dönük olarakta çeşitli öneriler değerlendirildi.

Ağustos son haftasından başlamak üzere, Kamuoyuna dönük Medya- TV  çalışmalarının yoğunlaştırılması yönünde kararlar alındı. Devrimci, demokrat kurumların, İnsan Hakları kuruluşlarının ve  Aydınların davet edilerek açılış programına dahil edilmesi  benimsendi.

SÜRGÜN Dergisinin 4. sayısının dağıtımı ve mali konuların da ele alındığı ASM YK toplantısında; Ağustos Ayı sonlarında yeniden görüşme planlandı.


86 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir