ASM Yürütme Kurulu 3. Toplantısı gerçekleşti

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) Yürütme Kurulu dün akşam çoğunluk üyelerinin katılımıyla on-line olarak bir toplantı gerçekleştirdi.

Yürütme Kurulu 3.  toplantısında; ASM faaliyetlerine dair genel bir değerlendirme ardından önümüzdeki dönem yapılacak faaliyetler planlandı. 

İmkanlar elverirse, Devrimci 78 ler Federasyonu bünyesindeki 12 Eylül Utanç Müzesinin, Köln kentinden başlayarak Avrupa kentlerinde sergi olarak açılması, 12 Eylül faşizminin devam eden ruhuyla bugün devam eden baskı sisteminin avrupa kamuoyuna teşhirini, çeşitli demokratik kurum ve İnsan Hakları kuruluşlarıyla birlikte organize etmeye yönelik karar alınıp, görevlendirmeler yapıldı.

SÜRGÜN Dergisinin 4. Sayısının Haziran sonlarında çıkartılması için, Yazılacak yazılar ve içeriğe dair konular belirlendi. Türk Hükümetinin Avrupa`daki Sürgünlere ve Politik kesimlere dönük baskı, iade ve  pazarlık  konularında aktif teşhir ve karşı koyuş faaliyetlerine devam edilmesi benimsendi. 

16 Ekim 2022 tarihinde ASM`nin 10. yılı kuruluş etkinliğinin gerçekleştirilmesi kararlaştırılarak 3. Yürütme Kurulu Toplantısı sonlandırıldı.

ASM Yürütmesinin  4. Toplantısının fiziki olarak  17 Temmuz 2022 tarihinde Mannheim`da gerçekleştirmesi planlandı.

25.05.2022


141 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir