ASM üyemiz Teslim Töre yoğun bakımda…

dsc_0360-430x285

Sürgünde yaşamak zorunda bırakılan emektar devrimci, ASM ( Avrupa Sürgünler Meclisi ) çalışmalarına yazılarıyla, düşünce ve öneriyle katkı ve desteklerini sürekli sunan Meclis üyemiz Sevgili Teslim Töre`nin sağlık durumunun ağırlaştığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.
Devrimci hareketin çınarlarından olan Sevgili Teslim Töre`ye ve ailesine Avrupa Sürgünler Meclisi olarak, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve  acil şifalar diliyoruz.

2defc2592958fd10febc45fd2c3463e3_img_0455-215x300

Bir yılı aşkın süredir kanser tedavisi gören Teslim Töre, geçtiğimiz günlerde fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılmıştı Aynı kent`de yaşayan oğlu Hasan Töre babasının durumunun her geçen gün kötüye doğru gittiğini ancak umutlarını yitirmek istemediklerini belirtti.

teslim-to%cc%88re-hastahane
Töre’nin Almanya’da yaşayan diğer oğlu Şükrü Töre ise babasının ömrünün insanlığın kurtuluşu mücadelesiyle geçtiğini belirterek son bir yıldır buna kanserden kurtuluş mücadelesinin de eklendiğini söyledi. 1968 Kuşağı devrimci önderlerinden, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla birlikte THKO (Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu), sonrasında THKO MB ve TKEP (Türkiye Komünist Emek Partisi) kurucularından Teslim Töre, siyasi sürgün olarak isviçre`nin Bern Kentinde ikamet etmektedir.

Bern Beau-Site Hastanesinde gözetim altında tutulan Teslim Töre, bulunduğu odada ziyaret edilebiliyor.

 

243 kez okundu.

Check Also

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe

Freedom protests for Ecevit Piroğlu in Europe One of the demonstrations held in front of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir