Sürgünler Avrupada Ülke Ülke, Şehir, Şehir Örgütleniyor.

        5 mayis 014 5 mayis 0264 Mayıs Pazar günü Köln’de Alte Feuerwache salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısı; yaşanacak güzel bir dünya ve ülke özlemi için mücadelede yaşamını yitirenler devrimciler için saygı duruşu yapılarak başlandı.  Sürgünler Meclisi Proğram ve tüzük, hedef ve amaçları; sürgünlük ve sürgün tanımları yapılarak kuruluş süreci anlatıldı.

            Sürgünlük, sosyal, politik, inançsal farklılıklardan veya savaşlar yada doğal afetlerden dolayı insanların yaşadıkları coğrafyayı terk etmek zorunda bırakılarak bir başka coğrafyada yaşamak zorunda kalma hali vurgusu yapılarak sürgün çalışmaları anlatıldı.Türkiye de ve dünyada sürgün; özelde Dersim katliamı ile ilgili kısa sunumlar yapıldı. Avrupa Sürgünler Meclisi programı, hedef ve amaçlarını anlatan dosya katılımcılara sunuldu.  Çalışmalardaki eksiklikler ve yetmezlikler üzerinde durularak katkıları istendi. Önümüzdeki süreçte yapılması gerekenlerle ilgili öneriler alınarak, katılımcılardan sürgün çalışmasında yeralmaları istendi.

         5 mayis 022   Ozan Çağdaş’ın söylediği devrimci marşlar ve türkülerle 6 Mayıs, Deniz ve arkadaşları da  anılarak, toplantı bitirildi.  

911 kez okundu.

Check Also

ASM Yürütme Kurulu 9. Toplantısı Gerçekleşti

Dünyada emperyalistler arası savaş ve işgallerin sürdüğü, silahlanmaya yönelik askeri bütçelerin artırıldığı, 16-18 Şubat tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir