DUYURU ve AÇIKLAMA

Kamuoyuna;

Bilindiği ve SÜRGÜN Dergisi ile web sitemizde duyurulduğu üzere, bu yıl 12 Eylül askeri faşist Cuntasının 42. yılı vesilesiyle Türkiyenin devlet tarihinde ezilen milliyetlere , halklara ve inançlara dönük yapılan katliamlardan görüntü ve kesitlerin yer aldığı UTANÇ MÜZESİni 12 Eylül ila 18 Eylül arası Köln kentinde açarak bu parelelde Avrupa’da etkinlikler düzenlemeyi planlamıştık.
Ancak ASM ve Devrimci 78liler Federasyonu ile yapılacak olan ortak çalışma, UTANÇ MÜZESİnin avrupaya taşınmasıyla ilgili yasal ve bürokratik engeller ve zorluklardan kaynaklı olarak UTANÇ MÜZESİni Kölne taşıma ve fiziken sergileme imkanı oluşmadı.
Bu durumu Devrimci 78 `liler Federasyonu Yönetim Kurulu ve ASM Yürütme Kurulu toplantılarında değerlendirerek, Kamuoyuna duyurulan bu etkinlik planlamasını başka bir format ta yapmayı kararlaştırdık.

12 Eylül 2022- Pazartesi – tarihinde , TVlerde " 12 Eylülün yaşayan Ruhu ve bugünün Türkiyesi!” konulu programlar gerçekleştirmeyi ve bu canlı yayınlarda 12 Eylül askeri diktatörlüğü ile Türkiyede oluşturulan baskı düzeninin fasit karekterinin bugünde devlet politikası olarak İktidar tarafından sürdürüldüğü, Kürt ulusuna, azınlıklara, Alevilere, devrimci, sosyalist, komünistlere ve her türlü muhalefete karşı baskı, şiddet ve katliamların hızından hiç bir şey kaybetmeksizin devam ettiğini, Sürgünlüğe yol açan politik iklimin sürdüğünü teşhir eden içerikte yayınlar yapmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

Buna göre Artı TV, Can TV ve Medya TV ile çeşitli görüşmeler yapılmaktadır.

17 Eylül Cumartesi saat 16.00 da; KÖLN kentinde MÜZE olarak rezerve edilmiş olan salonda bir SEMPOZYUM gerçekleştirilmesi de kararlaştırılmıştır.
Gerçekleştirilecek olan Sempozyumda, UTANÇ MÜZESİ nin Türkiyede sergilenen bölümlerinden bir Video gösterimi yapılarak, Sempozyum Programına dair de konuşmacılar davet edilmesi kararlaştırılmış bulunmaktadır.

17 Eylül 2022 CUMARTESİ- SAAT 16.00- 20.00 arası

KÖLN- MÜZE SALONU- SEMPOZYUM

“12 EYLÜL CUNTASININ 42. YILINDAN BUGÜNE TÜRKİYE !”

Acılls konuşması

UTANÇ MÜZESİ – Video

Konuşmacılar

Müzik

Birkaç güne kadar program son halini alınca ve duyurular ve afişler kamuoyuna yayımlanacaktır.

Bu çalışmalara dayanışma ve desteğinizi bekliyor, sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz.

ASM Yürütme Kurulu

07/Eylül/ 2022


126 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir