WERNİCKE KORSAKOFFLULAR VE ESKİ MAHPUSLAR BALIKESİR KÜÇÜKKUYU’DA 4. YAZ KAMPINDA BİR ARAYA GELİYOR.

4. kamp resim 1

Türkiye’de 10 yıldır çalışmalarını sürdüren Dayanışma Ağı ile Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi 4. Yaz kampını 30 Ağustos – 7 Eylül 2014 tarihleri arasında Küçükkuyu İkizler Otelde gerçekleştirecek.

Kampa katılım çağrılarında:

Ve artık biliyoruz ki; sayımız yine geçen seneden fazla olacak. Dostluğu, dayanışmayı hayata geçireceğiz, birbirimizden öğreneceğiz ve gelişeceğiz.

‘Başka bir dünya mümkün’ diyeceğiz, hatta demekle kalmayıp kamp boyunca hayata geçireceğiz.

Önceki kamplarımızda  yurtiçi ve Avrupa’dan bölgeye dinlenmeye gelip kamplarımızı ziyaret eden, destek sunanlar ve kampın yapıldığı yerlerdeki yerel dayanışmacılarla birlikte olmak mutluluk vericiydi. Onları yine bekliyor ve çağırıyoruz.

4. KAMP, desteğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyuyor. 

Che’nin deyimiyle

‘Dayanışma halklarının inceliğidir’

diyerek destek talebinde bulunan arkadaşlarımızı Avrupa Sürgünler Meclisi olarak biz de ziyaret edecek, maddi ve manevi desteklerimizi sunacağız.

Girişim ve kamp ile ilgili bilgilere http://celigesuverenlerleelele.blogspot.ch/ internet adresinden ulaşmanız mümkün.

 

BİRTAN GÜVEN’İN RESİM SERGİSİ 6 EYLÜL 2014 CUMARTESİ GÜNÜ ST IMIER’DE AÇILIYOR

 20140405_190720-2

İsviçre’de yaşamını sürdüren Türkiye’li politik mülteci, ressam Birtan Güven’in resim sergisi 6 Eylül 2014 cumartesi günü İsviçre’inin St Imier şehrinde Espace Noir kültür merkezinde açılıyor.

Birtan Güven’in bu yıl Cenevre’de 31 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında açtığı sergi de ilgi toplamıştı.

KİMDİR

Küçük yaşlarda resim sanatıyla tanışan Birtan Güven lise yıllarında sol fikirlerden etkilendi. 12 Eylül faşizmine karşı mücadelenin içinde oldu. Toplam 10 yıl cezaevinde kaldı. 1996 yılında cezaevinde ölüm oruçlarına katıldı. 1999 yılında Wernicke Korsakoff hastalığı tanısıyla tahliye oldu.

2006 yılında politik mülteci olarak İsviçre’ye geldi. Bir seramik atölyesinde çalıştı. Daha sonra antik figürlerle alçı mozaikler yaptı. Sergiler açtı. 2008’den beri Bern’de Atölye Malo-Bolo’da resim çalışmalarını sürdürmektedir. Şimdi yargı figüratif, soyut resimler yapmakta, karikatür, desen çalışmalarını sürdürmektedir.

6 Eylül 2014 günü 18.00 – 22.00 saatleri gerçekleştirilecek açılışta Kubilay Utku sazıyla Anadolu müziklerinden örnekler verirken yine Anadolu mutfağından yemekler katılımcılara sunulacak.

19 Eylül 2014 gününe kadar devam edecek sergi pazartesi hariç diğer günler 10.00 – 22.00 saatleri arasında resim severler tarafından görülebilecek.

 

858 kez okundu.

Check Also

Başsağlığı : İz bırakan gazeteci Celal Başlangıç unutulmayacak!

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) olarak sürgünde yaşamak zorunda bırakılan değerli ve saygın gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir