ASM “avrupademokrat.com” internet sitesine getirilen erişim engelini ve sansürcü uygulamaları kınıyoruz !

Basına, Kamuoyuna;

Türk devleti ve bugün dümeninde bulunan faşist AKP-MHP iktidarı tarafından, ilerici, devrimci, sosyalist, muhalif basın ve medyaya yönelik her türlü engel, kısıtlama, yayın yasağı konularak, halkın özgürce haber alma hakkı engelleniyor.
İktidarlarının sonuna yaklaştıkça saldırganlığın dozunu dahada artırmaya meyilli Tayyip iktidarının organları, muhalif olan, gerçekleri halka ulaştırmaya çalışan medya araçlarını Türkiye`de erişime engelleyerek, gerçeklerin bilinmesini engellemeye çalışmaktadır.

En son “avrupademokrat.com” internet adresine, Adana 5. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişim engeli getirilerek, halka, emekçilere objektif haber yansıtan bir haber sitesi engellendi.

“Avrupa Demokrat Haber sitesi Yayın kurulunun “Mücadelemizden geri durmayacağız. Faşizme ve ırkçılığa karşı mücadeleyi sürdüreceğiz ve bu karanlık odakları teşhir eden yayınlarımızı sürdüreceğiz. Başta Avrupa’daki Türkiyeli ve Kürdistanlı “muhalefetin” sansürsüz sesi olurken, Türkiye halklarıyla ve tüm ezilen halklarla dayanışma hareketinin parçası ve sesi olmaya devam edeceğiz.” açıklamasıyla; engel ve yasaklarla, tehditlerle geri adım atmayacaklarını beyan eden bu kararlı tutumun yanındayız.

Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) olarak, “avrupademokrat.com” internet sitesine getirilen erişim engelini kınıyor ve bu gerici, sansürcü uygulamanın derhal kaldırılmasını talep ediyoruz.

Birde ASM olarak ” 12 Eylül askeri darbesinin 42. yılından günümüze Türkiye!” konulu 17 Eylülde Köln de gerçekleştirilen Sempozyuma dil uzatan, Türk devletinin karanlık uşağı ve Tayyip İktidarının yandaşı ulusalcı, Perinçekçi faşist odakların korkuları büyümüş olacak ki; Avrupa Sürgünler Meclisi ( ASM ) çalışmalarına ve bileşenlerine yönelik saldırganlık içine girmişler.
ASM ve devrimci,demokratik güçlerin mücadelesi, bu gerici, milliyetçi faşist odakların korkularını büyütmeye devam edecektir.

Avrupa Sürgünler Meclisi / Yürütme Kurulu
23 Eylül 2022


71 kez okundu.

Check Also

SÜRGÜNDE MÜCADELECİ KADIN OLMAK – Nuray Bayındır

Sürgün insanın iradesi dışında ülkesinden, doğduğu coğrafyadan, bağlı bulunduğu topluluktan uzaklaştırılmasıdır. İnsanın sevdiklerinden, yaşadığı ortamdan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir