Tecrite ve İzolasyona karşı, Şiyar Xelil Açlık Grevinin 13. Gününde…

NÜRNBERG: Türkiye ve Türkiye Kürdistanı hapishanelerinde  Abdullah Öcalan`a ve tutsaklara yönelik Tecrite ve İzolasyona karşı başlatılan Açlık grevleri Türkiye hapishanelerinde devam ederken, dayanışma amaçlı Avrupa`da başlatılan süresiz dayanışma  Açlık grevleri Avrupanın bir çok kentinde devam ediyor.

Açlık grevine Nürnberg de başlayan ve 13 günden beri Nürnberg Medya Halkevi dernek lokalinde Açlık grevi eylemini sürdüren Şiyar Xelil`de bunlardan biri.

13. Gününde Açlık grevinde olan Şiyar Xelil`i dün sağlık kontrolünden geçiren Dr. Sinan Aydın, Şiyar Xelil`de kilo kaybı ve ritm bozukluğu başladığını belirtti.

Dr. Sinan Aydın, günlük kontroller için  süresiz Açlık grevi sürdüren Şiyar Xelil`i ziyaret edeceklerini belirtti.

Şiyar Xelil, Açlık grevine başlama amacının Kürt Halk önderi Öcalan üzerindeki tecrit ve izolasyonun kaldırılmasını ve hapishanelerde tutsak bulunan siyasi mahkumlar üzerindeki baskı ve yasakların kaldırılması olduğunu, bu amaçla, Straßburg`da 53 günden bu yana devam eden Açlık grevinin talepleriyle aynı talepler doğrultusunda, bedenini Açlığa yatırdığını belirterek   ” Berxwedan Jiyan e ! “ dedi.

ASM sözcüleri ve devrimci kurumlarda  dayanışma ve destek için, Açlık grevinde bulunan Şiyar Xelil`i ziyaret etti.

61 kez okundu.

Paylaşım:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir