Mehmet Çelen (Birol) u kaybettik!

NÜRNBERG : Uzun yıllar Nürnberg de yaşayan devrimcilerin yoldaşı, her demokratik faaliyetle destek ve dayanışma içinde olan Mehmet Çelen ( Birol) u talihsiz bir trafik kazasında dün kaybettik.
Mehmet Çelen ( Birol) u kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olan tüm devrimci-demokratik kurumlar, dostları ve iş arkadaşları bugün AKM Cemevinde bir raya gelerek hem Birol`u andılar hemde Nürnberg`de kan bağından hiç kimsesi bulunmayan BİROL`a sahip çıkarak yoldaşlık duygularıyla Onu son yolculuğuna nasıl uğurluyacaklarını planladılar.

Dün saat 23.30 sularında Nürnberg Landgraben caddesinde karşıya geçerken hızı yüksek bir arabanın çarpması sonucu olay yerinde yaşamını kaybeden Mehmet Çelen ( taksici Birol ) un kaybı Nürnberg`in tüm demokratik camiasını derinden üzdü.

 

 

 

 

Devrimci faaliyetlerine Kıvılcım Hareketinde başlayan Mehmet Çelen ( Birol) geçmişte  devrimci faaliyetlerde aktif çalışan birisiydi. Uzun yıllardan beri Hareketiyle bağını kesmişti, ancak O, Nürnberg`de ve olduğu her yerde, tüm demokratik çalışmalara ve etkinliklere katkı veren birisi olarak çevresinde sevilen biriydi.

Mehmet Çelen ( BİROL) un cenazesi önümüzdeki günlerde Türkiye`de Aydın`a bağlı doğduğu köyünde toprağa verilerek sonsuzluğa uğurlanacak.

Avrupa Haber Merkezi ( AHM ) – Nürnberg

26.08.2020

95 kez okundu.

Paylaşım:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir