Kobanê ve Rojava’nın inşası için imza kampanyası “Sınırı Açmalısınız-Kobanê Yaşamalı!”

Kobanê ve Rojava’nın inşası için imza kampanyasıFighters of the Kurdish People's Protection Units walk past damaged buildings in Kobani

“Sınırı Açmalısınız-Kobanê Yaşamalı!”

Bir grup aydın, yazar, insan haklari savunucusu, akademisyen ve siyasetçi tarafından Kobanê ve Rojava’nın inşası için sınırın açılmasını talep eden bir imza kampanyası başlatıldı…

İmza kampanyası linki: https://www.openpetition.de/petition/online/oeffnet-die-grenze-kobane-muss-leben

“OpenPetition Deutschland” adlı internet sitesinde “Sınırı açmalısınız-Kobanê Yaşamalı” başlıklı aydınların başlattığı imza kampanyası sürüyor.

İlk imzacılar arasında Profesör Noam Chomsky, ICOR Koordinatörü Stefan Engel, die Linke’den Ulla Jelpke, Profesör Heinz Bierbaum ve Hamide Akbayır da bulunuyor.

Türkiye hükümetinden talep edilenler…

İmza kampanyası metninde şu talepler sıralanıyor:

“Biz, geçerli uluslararası insani haklar gereği tüm ileri gelen siyasi liderlerden öncelikle Kobanê’nin yeniden inşası için Su­riye’nin Rojava bölgesine bir insani yardım koridoru açılmasını sağlamalarını is­ti­yoruz.

“Suruç Mürşitpınar sınır kapısını sürekli olarak açınız!

“Kobanê’ye yönelik yardım malzemeleri nakliyatının ve yeniden inşaya yardım edenlerin insani yardım koridoru üzerinden giriş çıkışının güvenliğini sağlayın!

“İnsani yardımlar yeniden inşa edilecek Kobanê ile sınırlanmamalı, insani yardım nakilleri hâlâ savaş alanı ve tehlike altında olan diğer bütün Rojava bölgelerine engelsiz ulaşabilmelidir!”

684 kez okundu.

Paylaşım:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir