Avrupa Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu 3.Toplantısını Köln`de gerçekleştirdi

KÖLN: Avrupa Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu 3.Toplantısını Köln`de gerçekleştirdi.
ASM YK üyelerinin 7 Eylül tarihinde gerçekleştirdikleri 3 . Toplantıda; Birinci gündem olarak, iki toplantı arasında yürütülen çalışmalar değerlendirildi. İsviçrenin Basel ve Bern kentlerinde düzenlenen Paneller, ASM olarak katılınılan etkinlikler ve tanıtım çalışmaları, SÜRGÜN Dergisinin yayımlanması ve dağıtımı, Web sitesi çalışmaları yanında, ASM`nin aldığı kararlardan yerine getirilemeyen eksiklikleri değerlendirilerek sonuçlar çıkartıldı.

ASM`nin tanıtımına yönelik olarak Basel ve Bern`de gerçekleştirilen Panellere her iki yerde de 50-60 civarında kitlenin katıldığı belirtilerek, önümüzdeki süreçte Avusturya, Fransa ve Hollanda`da etkinlikler gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
İNTERPOL aranması olan ve tutuklanmalara mağruz kalan Sürgünlere sahip çıkma, kamuoyuna taşıma yönünde çabaların devam ettirilmesi yönünde gücümüz oranında yapılan çalışmaların olumlu olduğu ve hukuksal olarak yardım ve bilgi aktarımının devam ettiği vurgulandı.
SÜRGÜN Dergisinin belli eksikliklerine rağmen çıkartılması olumlu olarak değerlendirildi ve şimdiye dek 400 civarında Derginin dağıtımının gerçekleştirilmiş olduğu görüldü.
asm-sempozyum

Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalardan olan „SÜRGÜNLER SEMPOZYUMU“ na davet edilecek şahsiyetler ve Sempozyum proğramının akışı  planlanarak görevlendirmeler yapıldı.
efoqu3rzh5ejnyfpptdf

SÜRGÜN Dergisinin 2. sayısının 13 Aralık „SÜRGÜNLER SEMPOZYUMU“ ardından çıkarılması planlandı.
ASM nin tüzel kişiliğine yönelik çalışmalar, propaganda materyalleri ASM Logolu bayrak, pankart basımı gibi konularda kararlar alındı.
Avrupa`da devrimci, demokratik kurumaların merkezi planda gerçekleştirdiği eylembirlikleri ve platformlara ASM olarak katılma ve imza koymanın ASM Yürütmesinin bilgisiyle gerçekleştirilmesi karar altına alındı.

b9dc72d9c8894bf9aff4709327bb3da9
Önümüzdeki yıl sonu gerçekleştirilecek ASM Kongresinin hazırlıkları ve daha geniş katılım için girişimlere başlanılması kararlaştırılarak, ASM YK 3. Toplantısı başarıyla sonuçlandı.

Köln, 07 Eylül 2019

79 kez okundu.

Paylaşım:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir