ASM 5.KONGRESİNE ÇAĞRI

unknown

ASM- Avrupa Sürgünler Meclisi, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü 5. Kongresini gerçekleştirecek.

timthumb-php

Türkiye`de faşizmin tüm halklarımıza, Kürt Ulusuna ve muhalif tüm toplumsal kesimlere yönelik dozu artan biçimde saldırılarını artırdığı bu süreçte, Batı Avrupa`ya yeni Sürgünler gelmekte ve zorunlu göçler olmaktadır. Politik muhaliflar, aydınlar, yazarlar, akademisyenler, gazeteciler ülkeleri dışında yaşamak zorunda bırakılmaktadır.
Sürgünde yaşamak zorunda kalan/ bırakılan kesimlerin birikimlerini toplayarak, ilişki ve dayanışma ağını geliştirmeye çalışan, vede faşizmin baskı ve takibatlarına, İnterpol üzerinden tutuklamalara karşı, birlikte mücadele etmeye, Avrupa demokratik kamuoyunun destek ve dayanışmasını almaya yönelik gayretler içinde olan, Avrupa Sürgünler Meclisi`ne  bu sürecte tarihi sorumluluklar ve görevler düşmektedir. ASM Kongresi Sürgün olan tüm kesimlere ve katkılara açıktır.

2012 yılında kurulan ASM, 10 Kasım günü yapacağı 5.Kongresinde faaliyetlerini değerlendirerek ve  gelecek dönemin çalışmalarının nasıl ele alınması gerektiğini tartışacak, yeni dönemin Yürütmesini  seçecektir.
ASM Yürütme Kurulu, 10 Kasım tarihinde yapılacak 5. Olağan Kongreye tüm ASM Meclis üyelerini, devrimci-demokratik kurumları ve duyarlı tüm bireyleri katılmaya davet etmektedir.koln-12-eylul-magdurlari-161212.

ASM. 5. KONGRESİNİN YAPILACAĞI YER:
Demokratik Toplum Merkezi
Otto-Stabel-Straße 2-A
67059 Ludwigshafen am Rhein

10 KASIM 2018- CUMARTESi- Saat 12.00
dsc_0654

4. Olağan Kongresi 13 Mayıs 2017 tarihinde Köln`de gerçekleştirilmiş ve ASM Yürütmesi ve Medya Grubu şu isimlerden oluşmuştu;

YÜRÜTME KURULU: Metin Ayçiçek, Esma Güneş Uzun, Nejat Pişmişler, İlyas Şahin, Leman Stehen, Engin Erkiner.

MEDYA GRUBU: Selma Metin, Belkis Pişmişler, Esma Güneş Uzun, Mahmut Özkan.

 

137 kez okundu.

Paylaşım:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir